BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 4 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Smok Florek

Pomysł, aby zgłosić OGNIKI i MŁODŻIEŻOWĄ DRUŻYNĘ DZIEWCZĘCĄ OSP CZERNICHÓW do udziału w XV Wielkiej Paradzie Smoków powstał spontanicznie. Uważamy, że jesteśmy tak zgraną drużyną dzieciaków i matek, że razem możemy podołać każdemu nawet najbardziej zwariowanemu wyzwaniu.


Początkowo nasz smok miał być strażackim smokiem, z hełmem na głowie i sikającym wodą z paszczy. Jednak temat zbliżającej się parady został narzucony przez organizatorów i brzmi: SMOKI Z CZTERECH STRON ŚWIATA. Postanowiliśmy zmodyfikować smoka i dostosować go do wymogów określonych przez Teatr Groteska. Smok został nazwany Florkiem. Za pomoc przy akcji gaszenia pożaru otrzymał honorowe obywatelstwo Czernichowa i nazwano go Ognikus Ofricanus. Odtąd drużyna małych strażaków nosi miano OGNIKI, na cześć dzielnego smoka.
Nasz czernichowski smok pochodzi z Czarnego Lądu. To tłumaczy jego czarną fizjonomię i upodobanie do noszenia kościanych ozdób. Smok Florek jest budowany wspólnymi siłami rodziców i dzieci. Część rodziców dostarcza potrzebne materiały (styropian, folia bąbelkowa, plastikowe butelki, spreje itd.), inni odpowiadają za przewóz smoka do Krakowa, a niektórzy zajmują się wznoszeniem samej budowli. Dzieci pomagają przy budowie afrykańskich hula-hop (część konstrukcji). Przy takiej pracy jak to mówi 7 letni Rafał Zajgier „można bardzo poszaleć i bawić się  z kolegami, kiedy mamy malują smoka”.
Smok Florek stawi się na paradzie w towarzystwie licznej delegacji. Chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiło około 20 OGNIKÓW wraz z rodzicami. Obecny ma być również pełen skład MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY DZIEWCZĘCEJ OSP CZERNICHÓW. Występujemy w paradzie po raz pierwszy i liczymy, że mieszkańcy naszej gminy wesprą nas swoją obecnością 31 maja na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 12:00 – 15:00.

 

M. Wójcik-Sęk

+ Bajka o tym jak Florek został Ognikusem Africanusem, czyli krótkahistoria smoka z Czernichowa".

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...