BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 4 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Uczymy się bezpiecznie

Szybko, sprawnie i bez paniki - tak przebiegała próbna ewakuacja uczniów szkoły w Wołowicach.

          Dnia 22 maja 2015 roku, w ZPO w Wołowicach przeprowadzone zostały ćwiczenia w zakresie ewakuacji szkoły w przypadku zagrożenia pożarowego. W akcji brała udział cała społeczność szkolna , Policja, jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz obserwatorzy: Pan Szymon Łytek - Wójt Gminy Czernichów, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, a także Pan Inspektor d/s Bezpieczeństwa Publicznego - Krzysztof Sury, który był głównym koordynatorem działań z ramienia Urzędu Gminy w Czernichowie.

            Do czasu przybycia jednostek ratowniczych całością ewakuacji kierowała Pani Stanisława Kapusta - Dyrektor ZPO w Wołowicach.

            Uczestnicy akcji opuścili budynek szkolny zgodnie z ustalonymi na szkoleniach procedurami. Dzięki fachowym wskazówkom Straży Pożarnej i Policji wszyscy byli dobrze przygotowani do przeprowadzenia ewakuacji.

            Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pokazy umiejętności strażaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego. Niecodziennie można przecież obserwować, jak przecina się samochód nożycami pneumatycznymi.

            Dyrekcja ZPO w Wołowicach oraz cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy w Czernichowie, Policji, Państwowej i Ochotniczym Strażom Pożarnym za fachową pomoc w zorganizowaniu i pomyślnym przeprowadzeniu próbnej ewakuacji szkoły oraz P. Czesławowi Wronie za dostarczenie samochodów do ćwiczeń.

Barbara Pluszyńska

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...