BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 4 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Święto Szkoły w ZPO Czernichów

W Zespole Placówek Oświatowych w Czernichowie co roku na przełomie maja i czerwca ma miejsce wielkie wydarzenie – to Święto Szkoły!

17 maja br. na boisku szkolnym od rana było głośno. Stoiska i namioty wyrastały jak grzyby po deszczu. Uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły przygotowywali w pocie czoła tę uroczystość. O godzinie piętnastej w końcu wszystko było gotowe. Święto Szkoły rozpoczęło się występem chóru, który wykonał utwory w klimacie wakacyjnym, przygotowanym przez pana Mariusza Piejko. Program imprezy zawierał wiele występów uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Prezentowali swoje talenty w tańcu, śpiewie, skeczach kabaretowych. Po występie chóru na scenę wkroczyli najmłodsi uczniowie z klas 0-3, którzy zaśpiewali piosenki o warzywach i owocach oraz prezentowali „Wiosenny koncert życzeń dla rodziców”. Wykonano też wiele układów tanecznych – gościliśmy studio ruchu SK – ART pani Katarzyny Przęczek, do którego uczęszczają nasi uczniowie, zespół hip-hopowy ESCAPE i ESCAPE JUNIOR prowadzony przez pana Piotra Kapustę. Również, jak co roku, pan Sławomir Turski przygotował godny podziwu pokaz uczniów uczęszczających na zajęcie taneczne w naszej szkole. Nie zabrakło układów tanecznych z pomponami. W układzie tańca celtyckiego zaprezentowali się uczniowie gimnazjum.

Trzecioklasiści Gimnazjum w Czernichowie przygotowali kabaret, którym ubawili nas do łez! Wcielili się w dziadków i babcie, podążających za nowinkami techniki, jednym słowem idących z postępem czasu! Gościem specjalnym Święta Szkoły była Policja Wodna, która wygłosiła ciekawą prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą, co jest szczególnie ważne, kiedy nadchodzą ciepłe dni i spędzamy czas na dworze. Wakacje przecież tuż, tuż!

Na boisku szkolnym oprócz śledzenia występów można było skorzystać z wielu atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano trampolinę i basen z kulkami, gdzie maluchy wspólnie się bawiły. Można było kupić los na loterii fantowej. Zysk z loterii zostanie przeznaczony na zakup laptopa do pracowni komputerowej. Na stoiskach można była także zakupić ciekawe książki i sadzonki do ogrodu oraz obejrzeć wystawę prac konkursowych „Eko zabawka”. W kąciku majsterkowicza tworzono m.in. niesamowitą biżuterię. Można było wziąć udział w zabawach rysunkowych i konkursie w układaniu kostki Rubika. Głodni i spragnieni odwiedzali spółdzielnię uczniowską, grill i kawiarenkę. Ciasta, których można było tam spróbować, przygotowali uczniowie wraz z rodzicami. W szkole w sali numer 5 swoje prace plastyczne prezentował pan Janusz Sroka. Malowanie jest jego pasją, której oddaje się w wolnym czasie. Ma naprawdę niesamowity talent, czekamy na więcej wystaw!

Na Święcie Szkoły znalazło się coś ciekawego nawet dla największego marudera. Nie sposób było się nudzić, ponieważ pomyślano o każdym.

Dziękujemy wszystkim, zarówno osobom jak też instytucjom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy.

W naszej szkole zawsze jest ciekawie!

Paulina Kosek

uczennica klasy III Gimnazjum w Czernichowie

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...