BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 8 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Julia, Dionizy, January

"Nano wkracza do Czernichowa" - wystawa interaktywna podsumowująca projekt IRRESISTIBLE

24 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się wystawa interaktywna „Nano wkracza do Czernichowa” podsumowująca projekt IRRESISTIBLE, w którym od 4 marca br. brało udział dwudziestu uczniów technikum weterynarii z klas 1a, 1b i 2a.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dr Iwona Maciejowska, Koordynator projektu IRRESISTIBLE w Polsce. Swoją obecnością zaszczycili nas także dr Paweł Bernard (koordynator projektu SAILS w Polsce) i dr Maciej Kluza (kierownik Działów Muzealnych Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie).

Zwiedzający mogli m.in. zagrać w nanodomino, przeczytać ciekawostki na nanokostkach, zbadać położenie magnesów przy użyciu modelu AFM, zawiesić zdjęcia różnych obiektów na nanoskali (szacując ich wielkość), zastanowić się jakie zalety i wady ma azbest, określić cechy właściwe dla dobrego i złego naukowca, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat nanotechnologii i nanomateriałów (np. nanosrebra).

Opracowała Barbara Kajda

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...