bip epuap poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 18 Lutego 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

XVI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłą

W słoneczną sobotę 5 września odbył się XVI Spływ Kajakowy Wisłą tym razem z powodu złych warunków hydrologicznych tzw. niżówki na Wiśle zamiast trasą z Czernichowa do Krakowa kajakarze ruszyli z Jeziorzan.

Już około godz. 1100 w okolicy promu w Jeziorzanach zbierali się pierwsi kajakarze. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem za właściwy przebieg spływu i bezpieczeństwo uczestników odpowiadali najlepsi profesjonaliści – instruktorzy z Kolejowego Klubu Wodnego 1929 w Krakowie: wicemistrzyni Europy oraz członkini kadry narodowej Anna Włosik, Michał Chwaja wicemistrz Polski, Paweł Racułt, który był Komandorem spływu, a jako zamykająca grupę tzw. „czerwona latarnia” płynął Konrad Monkiewicz – instruktor. 55 kajakarzy – amatorów w wieku od 9 do 69 lat wyruszyło w samo południe z Jeziorzan, by sprawdzić swoje umiejętności oraz poznać przyrodnicze i hydrologiczne życie rzeki na tym odcinku. O godz. 14.00 odbyło się śluzowanie na Stopniu Wodnym Kościuszko, skąd -po nabraniu sił ruszyli w dalszą drogę, na liczącej łącznie około 16 km trasie spływu. Do mety jako pierwsi dotarli tak jak w roku ubiegłym Stanisław i Jeremiasz Fronc.

            Zakończenie spływu na przystani Kolejowego Klubu Wodnego na Salwatorze przebiegało tradycyjnie w serdecznej, sportowej atmosferze. Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek powitał kajakarzy i wręczył wszystkim pamiątkowe medale, gadżety promocyjne gminy i bogato ilustrowane albumy o Wiśle oraz koszulki dzięki „Towarzystwu na rzecz Ziemi”. Dla usatysfakcjonowanych, lecz strudzonych blisko czterogodzinnym wiosłowaniem kajakarzy, Klub przygotował plenerowy piknik z grillowanymi kiełbaskami i napojami.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...