BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

HUBERTUS 2015

W sobotę 07.11.2015 roku, na terenie padoków Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Hubertus” . Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyr.Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką , Powiat Krakowski z Starostą Józefem Krzyworzeką ,Gmina Czernichów z Wójtem Szymonem Łytkiem.

         Zakończenie sezonu jeździeckiego wzięło swą nazwę od Św. Huberta, który jest patronem myśliwych i jeźdźców. Cała impreza rozpoczęła się uroczystą paradą koni ze szkolnej stajni „Kopytko” oraz przybyłych gości. Jako pierwsza konkurencja a jednocześnie gwóźdź programu odbyła się „ pogoń za lisem” czyli tradycyjna gonitwa. Tegorocznym” lisem uciekającym” był Jan Wąsik      na koniu FIONA.   Wśród uczestników gonitwy byli uczniowie ZSRCKU na koniach szkolnych jak

i zaproszeni goście w liczbie 30 par koń-jeździec. Po długiej i męczącej pogoni i wykorzystaniu dwóch przysługujących lisowi nor,” nowym lisem” został Rafał Kajfasz na koniu ANGUS. Masterem gonitwy , który pilnował zasad pogoni i respektowania praw lisa była uczennica trzeciej klasy technikum hodowli koni – Vanessa Kozan na CZEBEŁCE. Podczas trwania imprezy odbyły się też liczne konkursy skokowe – parcours 40 cm, parcours 60 cm oraz potęga skoku. W parcoursie 40 cm brało udział 15 osób, gdzie pierwsze miejsce zajęła Gabriela Cymborowicz na koniu szkolnym CZAGAJ, drugie miejsce Ewelina Kędzierska na MISTERZE ze „Stajni u Gniadego”i trzecie miejsce Natalia Płatek na koniu MOKKA. W konkursie o wysokości 60 cm brało o udział aż 18par konkursowych.   Pierwsze miejsce zajęła Dominika Siodłak na klaczy MOKKA, drugie miejsce po raz kolejny Ewelina Kędzierska na MISTERZE natomiast trzecią lokatę zajęła Angelika Natanek na CZAKRAMIE. Największe emocje wzbudziła potęga skoku, w której brało udział 11 jeźdźców. Dodatkowym utrudnieniem tej konkurencji była bardzo śliska nawierzchnia , po której konie się ślizgały i często odmawiały skoku. Po kilku próbach na różnej wysokości został wyłoniony zwycięzca konkurencji w osobie Natalii Płatek uczennicy technikum hodowcy koni na koniu CZAKRAM . Drugą lokatę zajęła tradycyjnie w tym dniu Ewelina Kędzierska na MISTERZE, trzecią Weronika Zielińska na prywatnym koniu FORDEWIND.

             Na zakończenie konkurencji z udziałem koni odbył się konkurs sprawnościowy pod nazwą      „ konkurs tatarski”, w którym to jeźdźcy musieli się wykazać zręcznością i opanowaniem min.

w przenoszeniu jajka na łyżce czy przechodzeniu przez zamkniętą bramkę . Najzręczniejszym jeźdźcem okazała się Karolina Salwińska na BRYLANCIE” jednorożcu”, tuż za nią przyszłoroczny lis Rafał Kajfasz na ANGUSIE , trzecią lokatę zdobyła Marysia Michałek na STEFIE. Reszta z pośród 20 uczestników musiała zadowolić się nagrodami pocieszenia w postaci pamiątkowych medali okolicznościowych.

Po zaprowadzeniu koni do stajni odbyła się ostatnia konkurencja tego dnia tzw. „Lis szukany”

na nogach. Uczestnicy mieli znaleźć trzy kity lisa sprytnie ukryte na terenie gospodarstwa kierując się tylko skromnymi podpowiedziami jakie otrzymali przy starcie. Najszybciej swoje trofeum znalazła Marysia Michałek, druga kita należała do Marysi Smagi, natomiast trzecią znalazła Nikola Wolarek. Liczni sponsorzy zadbali o to by uczestnicy imprezy nie byli głodni, przygotowano poczęstunek

w postaci kiełbasek z rusztu, bigosu, oraz zimnych soków i napojów.

Nagrody w konkursach głównych i dziecięcych ufundowali: Wójt Gminy Czernichów, Starosta Powiatu Krakowskiego.

Zwycięzcy poszczególnych zmagań na koniach otrzymali sprzęt jeździecki przydatny każdemu jeźdźcowi. Jako nagrody najczęściej pojawiały się : kantary, potnik, lonża, baty, owijki lub ochraniacze. Były też nagrody dedykowane samym jeźdźcom jak czapsy, rękawiczki czy skarpetki jeździeckie. Każdy koń został udekorowany pięknym pamiątkowym FLO. Dodatkowymi nagrodami były też ufundowane przez Starostę i Wójta Gminy pamiątkowe puchary i medale.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok.

Anna Niedziółka

LISTA SPONSORÓW IMPREZY „Hubertus 2015”

Starosta Powiatu Krakowskiego – nagrody dla jeźdźców

Wójt gminy Czernichów– nagrody dla jeźdźców

WOŁEX- Czernichów

WOLAREK- Nowa Wieś Szlachecka

Stanisław Tyrka –Kaszów

Antoni Wilkosz- Pozowice

Wiesław Galos- Czernichów

GS Czernichów

Lewiatan- Czernichów

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...