BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 16 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Piekiełko – Gmina Tymbark

To już po raz dwunasty, odpowiadając na apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku – Gmina Tymbark, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Czernichów wraz  z osobami wspierającymi, przekazały dary dla dzieci z Misyjnej Placówki Sióstr Nazaretanek do Kijowa, Gniewania i Browaru na Ukrainie. Podarunki te dotrą do potrzebujących dzieci na 6 grudnia, jako podarki mikołajowe.


Dary w Krakowie odebrała siostra Aneta Tobiasz, która na co dzień pracuje na Ukrainie w miejscowości Browary, a obecnie kilka dni przebywa w Polsce. Siostry prowadzą całodzienne przedszkola dla dzieci i pomagają ubogim rodzinom polskiego       i ukraińskiego pochodzenia. Siostra Aneta długo opowiadała, jak ciężkie jest życie na Ukrainie i  jak trudny jest los dzieci, które mieszkają wraz z matkami w wiosce dziecięcej, a niecałe 300km dalej prowadzone są walki zbrojne – trwa wojna.  Siostra nie ukrywała wzruszenia, że będzie wracała do swoich dzieci z tak obfitymi podarkami i dlatego prosiła o przekazanie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego daru.
W spotkaniu i przekazaniu darów uczestniczyli: Andrzej Czernek (Naczelnik OSP Piekiełko), Antoni Filipiak, Leszek Malec, Władysław Siudek (Komendant Gminny OSP RP Gminy Czernichów), Stanisław Wrona (Prezes OSP Czernichów), Grzegorz Kowalski i Krzysztof Sury.
To już 16 lat OSP Piekiełko i 12 lat OSP Czernichów, podejmują działalność charytatywą. Oprócz ratowania życia i dobytku ludzkiego, my - strażacy dzielimy się tym, co sami posiadamy, a równocześnie zachęcamy innych do niesienia wzajemnej pomocy.  To dzięki wsparciu ludzi o wrażliwym sercu, sprawiamy radość ubogim, nieporadnym, chorym i będącym w potrzebie.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tą akcję. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni hojnością naszych darczyńców. Rzeczą wspaniałą jest dać radość będącym w potrzebie.  Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy – powiedział w imieniu wszystkich strażaków Andrzej Czernek.
OSP Piekiełko przekazała dary o wartości 3260 zł a OSP Czernichów 3019 zł.
Apel w Czernichowie podjęli – OSP Czernichów, Czułówek, Rusocice, Przeginia Narodowa, Przeginia Duchowna, Nowa Wieś Szlachecka a także Szymon Łytek, Maciej Gędłek, Zbigniew i Krzysztof Urbańczyk, Grzegorz i Monika Kowalscy, Marcin Pytko, Tomasz Gawor, Marian Szczepaniak, Zofia i Kazimierz Przebinda, Marek Kowalczyk, Agnieszka Smaga i Sebastian Kłeczek. Wymienieni darczyńcy przekazali środki finansowe, za które zakupiono żywność, słodycze, przybory szkolne, zabawki i środki czystości.


KS

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...