BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Spotkanie z Mikołajem w Wołowicach

Szkołę Podstawową w Wołowicach czwartego grudnia odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci zaprosiły Go na spektakl pt. „Królowa Śniegu” przygotowany przez kółko teatralne „Amor” pod opieką pani Edyty Jarnot oraz zespół taneczny „Neonówki” prowadzony przez panią Izabelę Majtę.

Kto z nas nie zna baśni o Królowej Śniegu? Kto z nas nie wzruszył się losem małej Gerdy granej przez Julię Łagosz wędrującej w poszukiwaniu Kaja – Dominika Gołąb w głąb skutego lodem królestwa? A zaczęło się od lustra. Niezwykły taniec czarownic w wykonaniu Zosi, Pauliny, Mileny, Izy oraz Karoliny spowodował wśród publiczności nastrój grozy. Okazało się, że nie było to jednak zwykłe lustro! Na skutek złych czarów wszystko odbite w lustrze było brzydkie. Gdy okruch lustra trafił do oka Kaja serce chłopca zmieniło się w bryłkę lodu. A lód należy do Królestwa Pani Śniegu – Dagmary Berety!

Uczniowie kółka teatralnego i tanecznego stworzyli niewątpliwie spektakl dla najmłodszych. Jest to widowisko barwne, roztańczone, rozśpiewane i doprawione mnóstwem efektów, wśród których na czoło wysuwają się: zamek królowej śniegu, domek Gerdy i Kaja, saneczki, a przede wszystkim sanie Pani Śniegu. W przedstawieniu występują również uczniowie młodszych klas w wykonaniu tańca „Rozbójników”, wesołego układu „Reniferków” oraz układu tanecznego do piosenki „Mam tę moc”. Ten zespół młodych aktorów w kolejnej scenie zamienia się również w kostki lodu. Podczas muzyki z pozytywki Kaj je układa w słowo MIŁOŚĆ.

Ciężka praca całego zespołu opłaciła się. Uczniowie wraz z Gościem – Świętym Mikołajem, którzy pierwsi zobaczyli spektakl byli zachwyceni. Gromkie oklaski na zakończenie i uśmiechy na dziecięcych buziach były najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich występujących.

W rolach głównych wystąpili: Gerda, Julia Łagosz; Kaj – Dominik Gołąb, Pracownik muzeum, ptak – Karolina Kiedrowska; Pan Andersen – Monika Gruszka; Wróżka kwiatów, Rozbójniczka – Emilia Zabagło; Paula – Bogusia Kosiniak; Królowa Śniegu– Dagmara Bereta; Róża, Matka Rózbójniczki – Natalia Siudek; Książę – Stasiu Łagosz; Księżniczka – Emilia Geissler, Wrona – Martyna Maj, gołąb – Ewelina Skowronek, Renifer – KArol Zabagło, Paweł Tabor, Hubert Kucharz.

Swój wkład w przygotowanie spektaklu miał także pan Franciszek Kucharz, który przygotował piękną dekorację i wykonał sanie Królowej Śniegu oraz pani Aneta Turaczyk za uszycie spódniczek dla dziewczynek z klasy ‘0’, pani Bogumiła Czuba za upamiętnienie występu pięknymi zdjęciami. Dziękujemy.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...