BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 9 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Drugi Zajazd Szlachecki w Nowej Wsi Szlacheckiej

29 maja 2016 roku mieszkańcy Nowej Wsi Szlacheckiej świętowali odpust parafialny połączony z festynem plenerowym tzw. Drugim Zajazdem Szlacheckim. Imprezę swoją obecnością uświetnili: pan Wojciech Kozak - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pan Szymon Łytek - Wójt Gminy Czernichów, pani Zofia Pyla – Radna Powiatu Krakowskiego, Radni Gminy Czernichów, Włodzimierz Szatanik - Ksiądz Proboszcz naszej parafii, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej oraz nasi kochani Sponsorzy, bez których trudno byłoby zorganizować tak duże przedsięwzięcie.

O godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odbyła się uroczysta Msza Święta, w której oprawę włączyli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Kołem gospodyń wiejskich z Nowej Wsi Szlacheckiej.

Po obchodach odpustu parafialnego w kościele najmłodsi mieszkańcy naszej wioski zgromadzili się na placu wokół remizy OSP, by wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Jak co roku, największą popularnością cieszyły się dmuchańce – ogromna zjeżdżalnia, zamek do skakania i ścianka wspinaczkowa, wysoka aż na siedem metrów! Ponadto dzieci miały możliwość odbyć przejażdżki na koniku, a także zrobić sobie zdjęcie z osiołkiem, który „uparty niczym osioł” nie chciał uczestniczyć w spacerach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami głównymi mi.in. trampoliną, odkurzaczem, mikrofalówką, a nawet szlifierką kątową… W międzyczasie dzieci uczestniczyły także w zabawach z animatorem, który w zamian za udział w licznych konkursach obdarowywał milusińskich podarunkami ufundowanymi przez naszego znakomitego gościa Wicemarszałka Województwa Małopolskiego - pana Wojciecha Kozaka.

Energii dla wyczerpanych zabawą organizmów młodszych i starszych mieszkańców naszej wioski dostarczały pyszne lody gałkowe, domowe ciasta i koktajle owocowe przygotowane przez KGW z Nowej Wsi Szlacheckiej oraz grill, na którym wypiekały się smakołyki „od Podhala do Nowej Wsi Szlacheckiej”, czyli oscypki z żurawiną, kiełbaski, szaszłyki i karkówka. O bezpieczeństwo uczestników festynu zadbali strażacy z OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej, a także policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach.

Ogromną atrakcją wizualną i smakową okazał się specjalnie przygotowany na to wydarzenie tort z autem strażackim i szabelką. Gdy radna i sołtys wnieśli go na scenę gościom zaparło dech w piersiach, a u dzieci dało się słyszeć: wow! Około godziny 19.00 rozbrzmiewały już pierwsze dźwięki naszej orkiestry i rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała aż do północy. Pierwszą niespodzianką dla uczestników zabawy był staropolski bigos przygotowany przez KGW z naszej miejscowości. Zebrał on mnóstwo pochwał, a najlepszą recenzją był fakt, że szybko zniknął! Kolejną niespodziankę stanowiła ognista atrakcja wieczoru, mianowicie teatr ognia. Pokaz zgromadził i zachwycił ogromną publiczność. Niektórzy głośno komentowali: czegoś takiego to jeszcze nie widziałem.

Wszystkie miłe słowa, pochwały i komplementy, radość w oczach dzieci, starszych i przybyłych gości, dedykacje, wspólna integrująca wszystkich zabawa, a także zaangażowanie w przygotowanie imprezy sprawiły, że dodaliście nam skrzydełmówią radna Joanna Wrońska i sołtys Dariusz Mastek.

J.W.

Z podziękowaniami dla: OSP i KGW, Księdza Proboszcza, Rady Sołeckiej z Nowej Wsi Szlacheckiej; OSP w Czułówku; Wicemarszałka Województwa Małopolskiego; Wójta Gminy Czernichów; Producentów z Konsorcjum Kiełbasy Lisieckiej: Zofii i Kazimierza Przebinda, Anny i Stanisława Mądrych, Barbary i Władysława Wolarek, Marzeny i Janusza Zalarskich, Doroty i Kazimierza Fryców, Barbary i Stanisława Czekaj; Anny i Bogdana Kapusta, Danuty i Jarosława Jeruzalskich, Edyty i Roberta Ficów, Celiny i Tadeusza Płatek, Andrzeja Czekaj, Danuty i Krzysztofa Pietruszków, Władysławy i Władysława Ficów, Anny Płatek, Doroty i Pawła Wąsik oraz Justyny Fic z Nowej Wsi Szlacheckiej; firm: Awex, Materiałówka, Widor, U Krysi z Liszek, Star – Kop Urbańczyk, Lewiatan Wołek, Sukurs Mamoń z Czernichowa, Hurtowni warzyw i owoców Galos z Ratanic, Hurtowni warzyw i jelit Adampol z Przegini Duchownej, Trojan i Marzec z Kaszowa, Kasztel Kajasówka z Rybnej, Bajka z Rząski, Vega Druk z Cholerzyna, Iwoniczanka i Fatnic; Krakowskiego Banku Spółdzielczego, darczyńców, którzy pragnęli pozostać anonimowi pozostają Organizatorzy.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy okazali dobre serce i wsparli organizowaną podczas Drugiego Zajazdu Szlacheckiego zbiórkę pieniędzy na leczenie Alana z Kaszowa.

Radna Joanna Wrońska oraz Sołtys Dariusz Mastek składają podziękowania druhom z OSP Nowa Wieś Szlachecka za wycinkę drzew, które zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców wioski.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...