BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Razem z Maryją…

11 września 2016 roku, mieszkańcy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rusocicach po raz kolejny mieli możliwość wspólnego świętowania na cześć Maryi. Dzięki gościnności ks. proboszcza Leszka Matei ogród parafialny znów stał się miejscem spotkań wielu rodzin.

O godzinie 15.00 Parafiadę rozpoczęto wspólną koronką do Miłosierdzia Bożego. Po raz pierwszy miejscowy zastęp harcerzy „Wilczki” zorganizował grę terenową. Rodzice wraz z dziećmi na terenie miejscowości musieli wykazać się sprytem i logicznym myśleniem w rozwiązywaniu zadań i zagadek, aby na końcu otrzymać słodką niespodziankę w postaci przepysznego tortu.

W czasie wspólnej zabawy został poświęcony namiot, który ma sprzyjać częstszym spotkaniom dla mieszkańców Rusocic. Stowarzyszenie grupa teatralna „Credo”, która jest właścicielem namiotu składa serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Czernichów, za sfinansowanie oraz Pani Dorocie Machaczka za pomoc przy załatwianiu formalności związanych z tym zakupem.

W drugiej części spotkania mieszkańcy Rusocic wspólnie dzielili się świadectwami z czasu ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Czas, który jest już za nami wciąż jest w naszej pamięci. Przeżycia, nowe znajomości, żywa wiara młodych ludzi z Ameryki Środkowej oraz USA, dodała odwagi i chęci do podzielenia się tymi ważnymi doświadczeniami. Miłym gestem był również prezent dla wolontariuszy, którzy posługiwali podczas Światowych Dni Młodzieży w Rusocicach. Oprócz podziękowań i gromkich oklasków młodzież otrzymała „ Puchar proboszcza”.

Dodatkową atrakcję w tym dniu przygotowało grupa teatralna „ Credo” w ramach cyklu „ Ocalić od zapomnienia” w postaci krótkiego ale jakże zabawnego skeczu pt. „ Godalimy pło rusocku”. Aktorzy młodsi i ci starsi w humorystyczny sposób przybliżyli mieszkańcom gwarę rusocką, która niestety w obecnym czasie zanika. Była to świetna okazja do podzielenia się bogactwem kulturowym Rusocic.

Całe świętowanie nie byłoby tak wspaniałe gdyby nie koncert orkiestry „ Janek i spółka”, którzy piękną muzyką zachęcali do wspólnej zabawy. Dodatkowe atrakcje w postaci „ Loterii fantowej”, w której szczęśliwcy mogli wylosować nawet papugę czy kurę, oraz pyszne jedzenie przygotowane na tą okazję dopełniło całe świętowanie.

Iwona Stańko.

16092016 1 1

16092016 1 2

16092016 1 3

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...