BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 24 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Zajęcia kulinarne w Przegini Narodowej

W lipcu i w sierpniu z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet w Przegini Narodowej, w Matejkówce, odbywały sie zajęcia kulinarne- projekt p/n „Smacznie, zdrowo i kolorowo” prowadził je z pełnym profesjonalizmem kucharz Adam Lach. Dzieci uczyły się przygotowywania różnorodnych potraw, degustowania ich, a nawet smakowania kwiatów. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Brały w nich udział dzieci i młodzież nie tylko z Przegini Narodowej ale także z Czernichowa, Zagacia oraz pobliskich miejscowości.  

Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały zasady pracy i zasady bezpieczeństwa, wybrały , wspólnie z kucharzem tematy, które będą realizowane na zajęciach. Propozycji tematów zajęć było dużo, dlatego należało dokonać wyboru. Postawiono na:

1. Warzywa- owoce- kuchnia francuska- gofry , tarta krucha z warzywami(bób, brokuł, sery pleśniowe ), gofry z owocami bitą śmietaną, sos toffi, sos czekoladowy) smothie owocowe_ (truskawka, ananas, kiwi, mleko kokosowe) lemoniady ( cytryna, limonka, grejpfrut, natka pietruszki i woda sodowa), sałatki warzywne

2.Pierogi- ruskie, z jagodami, truskawkami, ze szpinakiem, czekoladowe z pomarańczą twarożkiem i czekoladą

3. Chłodniki- chłodnik litewski, chłodnik z ogórka z melisą, ze sokiem z cytryny, arbuz oraz szczawik motylkowy, chłodnik z truskawek z imbirem świeżym sokiem  z pomarańczy, migdałami i kwiatami czarnuszki, tosty francuskie ze świeżymi jagodami i kwiatami groszku

4.Kuchnie włoską- cz.I łosoś podany na risotto z zielonym groszkiem i świeżą rukolą, lasagne bolońska, tagiatele z pomidorami koktajlowymi i pistacjami z płatkami dojrzewającego peccorino, sałaty  i na deser tiramisu,

- cz.II pizza-----z różne rodzaje- najlepsze włoskie dodatki- pizza hawajska, wiejska, margaritta, parma, neapolitana

5.Muffiny i babeczki- muffiny czekoladowe, waniliowe, bananowe, babeczki kruche z bitą śmietaną i owocami, oraz ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką.

Ponieważ uczestnicy zajęć bardzo chcieli skosztować sushi, a nie robili tego na zajęciach, Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Krakowa. Wcześniej jednak, dzięki uprzejmości dyrekcji hotelu oraz szefa kuchni Miłosza Kowalskiego odwiedziły Hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport. Przywitał nas i oprowadzał po kuchni Roman Pawlik- zastępca szefa kuchni. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w profesjonalnej restauracji na sali oraz przede wszystkim w kuchni. Poznały cały proces przygotowywania posiłków. Na każdym stanowisku spotykały się z bardzo serdecznym przyjęciem. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się, że tutaj był nakręcany kolejny odcinek programu „Master Chef”, który jesienią będzie emitowany w telewizji. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w restauracji Sushi w Krakowie, gdzie czekał na wszystkich zarezerwowany stolik i gdzie niektórzy po raz pierwszy doświadczyli smaków kuchni japońskiej.

Stowarzyszenie Kobiet w Przegini Narodowej dziękuje - Panu Szymonowi Łytkowi Wójtowi Gminy za okazane wsparcie finansowe jak również hotelowi Hilton w Balicach za serdeczne przyjęcie.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...