BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 1 Października 2020    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Międzynarodowe podsumowanie projektu IRRESISTIBLE

Przełom września i października 2016 roku, to czas podsumowania projektu IRRESISTIBLE (ang. Including Responsible Research an innovation in cutting Edge Science and Inquiry-based Science education to improve Teacher's ability of Bridging Learning Environments).

Od 28 września do 2 października 2016r. grupa nauczycieli z Polski (wśród których była Barbara Kajda, nauczyciel chemii w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie), naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i muzealników z Collegium Maius przebywała w Kilonii (Niemcy), gdzie w środowisku międzynarodowym dokonano podsumowania trzyletniej pracy w projekcie.

Oprócz spotkań, podczas których wymieniano się doświadczeniami i dyskutowano na temat realizacji projektu w poszczególnych krajach, uczestnicy wyjazdu wzięli udział warsztatach dotyczących energii, zwiedzili kilońskie muzea, a 30 września 2016r. uczestniczyli w Nocy Naukowców, podczas której zorganizowano m.in. międzynarodową wystawę eksponatów interaktywnych, które powstały w 9 krajach, w trakcie realizacji projektu IRRESISTIBLE (wybranych spośród tych wcześniej prezentowanych na wystawach szkolnych).

Celem projektu IRRESISTIBLE było opracowanie działań, które będą wzbudzać zainteresowanie tematem i wspierać zaangażowanie uczniów w proces odpowiedzialnych badań naukowych i innowacji (ang. Responsible Research and Innovation - RRI) i po trzech latach pracy oraz dokonanym podsumowaniu, śmiało można powiedzieć, że cel został osiągnięty.

Zważywszy na międzynarodowe środowisko i obowiązujący podczas spotkań w Kilonii język angielski, nie bez znaczenia jest fakt, że Barbara Kajda wraz z grupą innych nauczycieli Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie w trakcie wakacji uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym do Londynu zorganizowanym w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” pt. „Nowoczesna szkoła z tradycjami” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kompetencje językowe nabyte podczas wyjazdu do Anglii ułatwiły komunikację podczas spotkań w międzynarodowym gronie w Niemczech.

 

Opracowała Barbara Kajda

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...