BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Studenci z Neuvy w Polsce

Przez tydzień od 4 do 11 października w Krakowie gościła grupa 17 studentów wraz z dwoma nauczycielami z naszej partnerskiej gminy Neuvy we Francji. Byli to studenci II roku studiów technicznych na kierunku rozwój i zagospodarowanie obszarów wiejskich.

Wycieczka do Krakowa miała charakter zawodowy i edukacyjny, jak również turystyczny. Z tego względu grupa zaplanowała zwiedzanie muzeów m.in. Zamku Królewskiego na Wawelu, Fabryki Schindlera na Kazimierzu, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa a także Uniwersytetu Jagiellońskiego, kopalni soli w Wieliczce, Muzeum Jana Pawła II w  Wadowicach i byłych obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince.

W poniedziałek cała grupa przybyła do Czernichowa. Program pobytu w naszej gminie został przygotowany pod kątem profilu ich studiów. W urzędzie gminy powitał gości wójt Szymon Łytek. Młodzież wypytywała go o kompetencje i strukturę samorządu terytorialnego, przemiany na terenach wiejskich, specyfikę gminy. Następnie Anna Romańska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiła prezentację na temat zadań realizowanych przez GOPS. Potem goście udali się do Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, gdzie uzyskali informacje na temat kierunków kształcenia, liczby słuchaczy i warunków podjęcia nauki w tej placówce. Studenci odwiedzili także Samorządowe Integracyjne Przedszkole w Przegini Duchownej. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny w języku francuskim oraz obdarowały gości własnoręcznie wykonanymi breloczkami, zakładkami do książek oraz łańcuszkami na szyję.

11102016 3 1

 

11102016 3 2

11102016 3 3

11102016 3 4

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...