BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

ZSRCKU w Czernichowie uczestniczy w programie GIODO „Twoje dane – twoja sprawa”

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie jest jedną z dwustu szkół w Polsce uczestniczących w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane – twoja sprawa.

Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ideą Programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych.

Patronat honorowy nad Programem objęli Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Szkolnym koordynatorem Programu „Twoje dane – twoja sprawa” jest Barbara Kajda, która w dniach 25 – 26 października 2016 r. uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym w Warszawie przez Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Konferencję rozpoczęła dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO), która podkreślała, że edukowanie dzieci i młodzieży w dziedzinie ochrony danych osobowych jest priorytetem. Zwracała także uwagę na nowe unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych.

Kolejny blok szkolenia, prowadzony przez ekspertów z Biura GIODO, poświęcony był przedstawieniu podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów odnoszących się do sektora oświaty, a także omówieniu idei, celów oraz harmonogramu Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Prelegenci podkreślali, że każdy ma prawo do ochrony danych osobowych.

Później swoje wystąpienia miały osoby zaangażowane w realizację poprzednich edycji Programu. Tematami przewodnimi tej części konferencji były: współpraca szkół, edukacja i profilaktyka.

Przedstawiciele Komendy Głównej Policji omówili działania profilaktyczne Policji na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni.

Zwieńczeniem pierwszego dnia szkolenia było zaprezentowanie działań placówki, która w ubiegłym roku zdobyła Złote Pióro Programu.

W drugim dniu szkolenia, tj. 26 października, odbyły się równoległe sesje, podczas których przedstawione zostały dobre praktyki liderów poprzednich edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Uczestnicy szkolenia poznali najlepszy scenariusz lekcji z zakresu danych osobowych (w języku polskim i angielskim), podczas warsztatów przetestowali planszową grę edukacyjną, a także dowiedzieli się jak rozwijać talenty uczniów wykorzystując zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych.

Opracowała Barbara Kajda

28102016 2

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...