BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 9 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Hieronim, Zenon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Tańczymy, gramy i śpiewamy dla Sławka!

„Tańczymy, gramy i śpiewamy dla Sławka” to hasło wspaniałej imprezy charytatywnej, która  odbyła się w dniu 26 listopada 2016 r. w budynku remizy OSP w Przegini Narodowej. Jej celem było wsparcie znanego tancerza, trenera, a przede wszystkim skromnego człowieka - Sławomira Turskiego.

Przez wiele lat prowadził  zajęcia tańca towarzyskiego na terenie Gminy Czernichów. 15 sierpnia ubiegłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i od tego czasu walczy o swoją sprawność ruchową. Dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji zaczął chodzić. Do pełnej sprawności droga jeszcze daleka. Sławek potrzebuje wsparcia, aby móc kontynuować rehabilitację. Swoją obecnością pokazy zaszczycili Wójt Gminy Czernichów - pan  Szymon Łytek, Przewodniczący Rady Gminy Czernichów - pan Zbigniew Kędzierski, Dyrektor KBS o/Czernichów – pani  Zofia Kamińska, księża: proboszcz Wiesław Grzechynia, Paweł Cempura, diakon Michał Mroszczak. Wraz z mamą i siostrami przybył Sławek Turski, który poprowadził pokaz tańca  towarzyskiego dwóch grup: młodszej i starszej.
„Roztańczona Gmina” – tak media podsumowały pokazy artystyczne dzieci
i młodzieży, które wsparły swoim talentem, zaangażowaniem i niekomercyjną swobodą ulubionego nauczyciela tańca. Było na co popatrzeć. Występy uczniów  z Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie rozpoczął chór szkolny, który liczy ponad 80 uczniów – dyrygował nauczyciel Mariusz Piejko.  Dla Sławka i obecnych na sali zatańczyły cheerleaderki pod kierunkiem Bożeny Krawackiej i Magdaleny Dobaj, chłopcy natomiast przedstawili scenki kabaretowe przygotowane pod kierunkiem  Janusza Sroki. Taniec liści, taniec z szarfami oraz kankana wykonali uczniowie ze SP w Nowej Wsi Szlacheckiej. Dzieci  przygotowały panie Bronisława Hajduga, Klaudia Wciślak i Dominika Kapusta. Tańczyli także jego wychowankowie i tancerze krakowskich szkół tanecznych - Anastazja Shvets i Tymoteusz  Biedroń (ArtDance),  Angelika Klimas i Mateusz Rusin (Kuźnia Tańca), Milena Ślósarz i Jeremiasz Fronc (Karisma), Nadia Socha (Szkoła Tańca przy Operze Krakowskiej), Magdalena Związek (”Grawitacja” z Oświęcimia). Układ tańców, a wśród nich taniec Światowych Dni Młodzieży, wykonali uczniowie Gimnazjum z Czernichowa pod kierunkiem Sławomiry  Kuchcińskiej. Wielu wzruszeń wszystkim obecnym na sali dostarczyły Milena Ślósarz i Gabrysia Gądzik, wykonując kilka znanych utworów. Dzieci ze świetlicy z Nowej Wsi Szlacheckiej pokazały przedstawienie „Sąsiedzka pomoc”.
Całość prowadziły panie uczące w szkole w Nowej Wsi Szlacheckiej i w Czernichowie: Dorota Ślósarz i Joanna Sroka. Zabawę andrzejkową dla dzieci: Agnieszka Zalarska, a aukcję prac: Barbara Grzybek.
Wielkie podziękowania dla organizatorów imprezy: Stowarzyszenia Kobiet
w Przegini Narodowej, ZPO w Czernichowie, SP w Nowej Wsi Szlacheckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Przegini Narodowej i ks. Proboszcza z Nowej Wsi Szlacheckiej Włodzimierza Szatanika. Dziękujemy wszystkim: uczniom, rodzicom, gościom, nauczycielom , wszystkim obecnym i nieobecnym na imprezie, którzy w jakikolwiek sposób poprzez swoje działania wspierali imprezę. Szczególne podziękowania składamy dla osób, które ofiarowały  swoje prace na aukcję.
Dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób zaangażowanych w organizację imprezy i uczestniczących w niej, Sławek  będzie mógł kontynuować rehabilitację. Potrzeby są jednak nadal ogromne, dlatego podajemy numer, który możecie państwo wpisać wypełniając roczny PIT przekazując 1% podatku na rehabilitację Sławka: nr KRS 0000270809 , z dopiskiem TURSKI, 4671


Sponsorami imprezy byli:
•    Wójt  Gminy Czernichów -  Szymon  Łytek,
•    Krakowski Bank Spółdzielczy o/Czernichów,
•    Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”,
•    "WOŁEX" Barbara Wołek, Stanisław Wołek, Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,
•    Zakład Piekarniczo - Cukierniczy „U Walerii” Józefa Chmielak,
•    Adam-Pol Firma Handlowo-Produkcyjna Adam Jastrzębski, Przeginia Duchowna,
•    Robert Machaczka i Szymon Machaczka – Sklep SPAR z Liszek,
•    Max Office, Stanisław Kopacz, Czernichów,
•    Małgorzata Górecka, kierownik regionalny firmy AMPOL,
•    Barbara i Władysław Wolarek WYRÓB WĘDLIN TRADYCYJNYCH "WOLAREK", Nowa Wieś Szlachecka,
•    Maria i Janusz Więckowscy,
•    Anna i Tadeusz Miś,
•    Dorota Ślósarz.
Sponsorom za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy.
Stanisława Piętak, Dorota Ślósarz, Joanna Sroka

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...