BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 2 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4
Progress bar

II Wieczór kolęd, pastorałek i Jasełek w Nowej Wsi Szlacheckiej

Dnia 29 stycznia 2017 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Szlacheckiej o godzinie 16.30 odbył się II Wieczór kolęd, pastorałek i Jasełek zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nowej Wsi Szlacheckiej, a także lokalny samorząd. Partnerem przedsięwzięcia zaszczyciło nas Województwo Małopolskie. Gościem honorowym owego wydarzenia był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego pan Wojciech Kozak. Gościliśmy także Wójta Gminy Czernichów pana Szymona Łytka, księdza proboszcza Włodzimierza Szatanika, radnego rady Gminy Czernichów pana Wojciecha Szymulę oraz sołtysa wsi Rusocice pana Stanisława Świadka.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem radnej Rady Gminy Czernichów reprezentującej Nową Wieś Szlachecką pani Joanny Wrońskiej oraz sołtysa wsi pana Dariusza Mastka, w którym powitano przybyłych gości i poinformowano, iż partnerem przedsięwzięcia zostało Województwo Małopolskie, a także przedstawiono harmonogram imprezy lokalnej. Następnie z przedstawieniem jasełkowym wystąpiła grupa teatralna Credo z pobliskiej wioski Rusocice. Przedstawienie miało charakter interaktywny, gdyż publiczność włączała się w śpiew kolęd towarzyszących widowisku. Zakończyło się ono gromkimi oklaskami i pochwałami ze strony przybyłych gości. Kolejno wszyscy zasiedli do przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Szlacheckiej poczęstunku. W tym czasie najmłodsi uczestnicy imprezy zgromadzili się obok choinki, pod którą znaleźli upominki - wiatraczki z logiem Województwa Małopolskiego, a na samej choince cukierki, które zajadali z apetytem. Smaczny, gdyż złożony między innymi z lokalnych wyrobów wędliniarskich posiłek zakończył wspólny śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie akordeonu, na którym zagrał utalentowany mieszkaniec Nowej Wsi Szlacheckiej pan Krzysztof Mlostek. Wśród kolęd znalazły się te znane np. Wśród nocnej ciszy czy Dzisiaj w Betlejem, ale także i te lokalne, takie jak Przylecieli tak śliczni anieli lub Tam na łące na zielonej. Około godziny 20.00 spotkanie zakończyło się.

Jesteśmy usatysfakcjonowani, że poprzez takie przedsięwzięcia kultywujemy lokalne tradycje, integrujemy mieszkańców miejscowości – tych starszych i młodszych, biedniejszych i bogatszych, ale także i gminy, pokazujemy pozytywną alternatywę spędzania wolnego czasu. W zakończeniu składamy ogromne podziękowania: Województwu Małopolskiemu, Stowarzyszeniu Grupa Teatralna Credo z Rusocic, państwu: Annie i Stanisławowi Mądry, Barbarze i Władysławowi Wolarek, Renacie i Zbigniewowi Kromka, Annie i Bogdanowi Kapusta, Ewie i Januszowi Trojan, Renacie i Jerzemu Żak, Małgorzacie i Wiesławowi Galos, pani Halinie Wołek oraz paniom z KGW w Nowej Wsi Szlacheckiej za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

OSP Nowa Wieś Szlachecka, lokalny samorząd

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...