BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 16 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Gminne zawody sportowo - pożarnicze

W niedzielne popołudnie 9 lipca odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Gminy Czernichów na boisku sportowym w Wołowicach.

Na początku zawodów wystąpiła Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Zespołu Placówek Oświatowych w Wołowicach. Drużyna wjechała na płytę boiska swoim samochodem na sygnałach i zademonstrowała bojowe działania, które zostały docenione gromkimi brawami. Opiekunem i twórcą tej drużyny jest druh Franciszek Kucharz. W skład dziecięcej drużyny pożarniczej z ZPO Wołowice wchodzą: Jan Tabor, Hubert Kucharz, Filip Kapusta, Jakub Siudek, Jakub Grzesiak, Bartosz Grzesiak, Mikołaj Pierzchała, Wiktor Malik.

Zawody dorosłych strażaków i młodzieżowych drużyn pożarniczych odbyły się w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Sędzią Głównym zawodów był mł. bryg. Jacek Linca, Dowódca JRG Nr 3 w Krakowie, a sędziami liniowymi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Krakowie. W zawodach brało udział 10 drużyn seniorów mężczyzn, 3 kobiece drużyny pożarnicze, 4 drużyny młodzieżowe chłopców oraz 4 drużyny młodzieżowe dziewcząt.

W kategorii ochotników mężczyzn pierwsze miejsce zajęła, wygrywając nagrodę – 3 000 zł na zakup sprzętu dla OSP, drużyna OSP z Rybnej w składzie: Marcin Malik, Krzysztof Kapusta, Mateusz Tekieli, Adam Bałuszek, Dawid Malik, Damian Sawina, Wojciech Kromka, Tomasz Będkowski.
Drugie miejsce zdobyła drużyna OSP w Czułówku, zdobywając nagrodę – 2000 zł, a trzecie OSP w Zagaciu, nagroda – 1000 zł.

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych wygrała OSP Wołowice, drugie miejsce zajęła OSP Dąbrowa Szlachecka, a trzecie miejsce przypadło paniom z Przegini Duchownej.

W kategorii drużyn młodzieżowych dziewcząt zwyciężyły druhny z OSP Wołowice, drugie miejsce zajęła OSP Kłokoczyn, a trzecie OSP Czernichów.

W kategorii drużyn młodzieżowych chłopców zwycięzcy to OSP Wołowice, drugie miejsce chłopcy z OSP Czułówek, a trzecie z OSP Kłokoczyn.
Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali wójt Szymon Łytek, przewodniczący Rady Gminy Czernichów Zbigniew Kędzierski, zastępca wójta Maciej Gędłek oraz gość specjalny – Bernard Robol, wicemer zaprzyjaźnionej gminy Neuvy we Francji. Zawody obserwowali i kibicowali wybranym przez siebie drużynom (i zawodnikom) mieszkańcy naszej gminy i przebywający u nas z przyjacielską wizytą francuscy goście – mieszkańcy gminy Neuvy.

Zawody uświetniła Orkiestra Dęta z OSP Dąbrowy Szlacheckiej.

W podsumowaniu zawodów sędzia podkreślił bardzo dobre przygotowanie i zabezpieczenie terenu zawodów, które wykonał Zarząd Gminny OSP Gminy Czernichów i LKS Piast Wołowice oraz fakt, że zawody odbyły się zgodnie z zasadami fair play i nie było żadnych protestów.

Przygotowanie tych zawodów to przykład doskonałej współpracy pomiędzy organizacjami na rzecz społeczności lokalnej. Doceniając to, Prezydium Zarządu Gminnego OSP RP Gminy Czernichów składa na ręce panów Grzegorza Boronia i Roberta Jarosa serdeczne podziękowanie dla LKS PIAST Wołowice za pomoc w przygotowaniu i w organizacji Gminnych Zawodów Sportowo Pożarniczych. Prezydium Zarządu również serdecznie dziękuje wszystkim druhom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację zawodów.

KS

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...