BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 21 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Ćwiczenia PSP i OSP w Czernichowie

20 lipca na „inteligentnym wale przeciwpowodziowym” w Czernichowie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w zakresie działań przeciwpowodziowych.

Podczas ćwiczeń prowadzono następujące działania: wypompowywanie wody z zalanych terenów, w tym budowa magistrali wężowych na duże odległości; doszczelnianie wału i podnoszenie jego korony workami z piaskiem i rękawami przeciwpowodziowymi; ratowanie osób, które wpadły do wody. Na koniec ćwiczeń strażacy mogli obserwować zachowanie się wału podczas jego kontrolowanego przerwania. Był to widok niesamowity i przerażający zarazem, ponieważ uświadomił uczestnikom, jakim żywiołem jest woda i jak w ciągu kilku chwil może zniszczyć zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Obiekt „inteligentnego wału” to idealne narzędzie, które pomaga strażakom w skutecznej walce z rzeczywistym zagrożeniem powodzią.

W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych z Krakowa, Skawiny, Wieliczki i Proszowic, natomiast ochotnicy to ratownicy z następujących OSP: Czernichów, Czułówek, Wołowice, Rybna, Rusocice. W symulacji uczestniczyli również przedstawiciele gmin nadwiślańskich i wójt gminy Czernichów, Szymon Łytek. Całość ćwiczeń koordynował naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, brygadier Arkadiusz Kielin.

Inteligentny wał został zbudowany przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w celu prowadzenia pomiarów i przeprowadzania różnego rodzaju symulacji powodzi. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z niewielu tak dużych w Europie. Mieści 11 milionów litrów wody.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...