BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 14 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Wójt gminy Czernichów i strażacy z OSP Czułówek gościli strażaków z Małopolski

30 września w remizie OSP w Czułówku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa małopolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Prezes Zarządu Głównego OSP RP Waldemar Pawlak oraz Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek i Przewodniczący Rady Gminy Czernichów Zbigniew Kędzierski. Po otwarciu zebrania i powołaniu komisji uchwał i wniosków nastąpiło wręczenie odznaczeń państwowych, które druhowie OSP otrzymali z rąk Wojewody Małopolskiego, Prezesa Waldemara Pawlaka i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Edwarda Siarki.

Po wręczeniu odznaczeń Prezes Oddziału Gminnego OSP RP Gminy Czernichów Franciszek Kucharz przedstawił informacje o funkcjonowaniu Straży na terenie gminy Czernichów. Z kolei Prezes Siarka opowiedział o działaniach Zarządu Wojewódzkiego od ostatniego posiedzenia oraz przedstawił informacje o przebiegu Zjazdu Krajowego Związku OSP RP, na którym prezesem ponownie został wybrany Waldemar Pawlak.

Po omówieniu spraw dotyczących imprez programowych realizowanych przez Oddział Wojewódzki (przegląd Zespołów Artystycznych działających przy OSP, VII Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Przegląd Orkiestr Dętych OSP, przegląd Kronik), nastąpiła część uchwałodawcza. Przegłosowano między innymi uchwałę o członkostwie w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Na koniec spotkania, po przemówieniach Wojewody Ćwika, Prezesa Pawlaka, Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Stanisława Nowaka i wójta Szymona Łytka, Prezes Siarka zaprosił strażaków wraz z ich rodzinami na XVI Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Warto wspomnieć, iż w tym samym dniu odbył się konkurs Kronik OSP pt. „Historia zaklęta w Kronikach”. Komisja konkursowa, w której skład weszli Członkowie Zarządu Wojewódzkiego: Jerzy Obstarczyk, Andrzej Gwiazdonik i Marek Kwaśnica oraz Krzysztof Sury z Urzędu Gminy Czernichów, po długiej i burzliwej naradzie wyróżniła trzy spośród szesnastu kronik. Zwycięzcami zostały: OSP Żbik, OSP Rożnowice i OSP Zakliczyn. Wśród Kronik Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wyróżnienie otrzymała OSP Głębowice, a z zakresu dziejów OSP – OSP Malec. Wyróżnieni otrzymali aparaty fotograficzne i tablety.

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...