BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 5 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

"Biała szkoła" w Kościelisku

W styczniu 74 osoby ze Szkół Podstawowych w Nowej Wsi Szlacheckiej, Wołowicach oraz Czułówku przebywały po raz 12. na tzw. "Białej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych "Pałac Tatrzański" w Kościelisku.

Zajęcia odbywały się według autorskiego planu mgr Doroty Ślósarz, nauczycielki wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej i organizatorki wyjazdu.

W trakcie całego pobytu dzieci wspólnie spędzały czas, bawiąc się, ucząc, rywalizując. W godzinach dopołudniowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na stoku w Witowie. Zajęcia narciarskie odbywały się pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Oprócz tego uczniowie poznawali kulturę i tradycje tego regionu. Po zajęciach na stoku dzieci relaksowały się i regenerowały siły w zakopiańskim aquaparku i kręgielni. Uczniowie wybrali się także dwukrotnie do kina. Dużą radość sprawiła uczestnikom obozu wycieczka do Lodowego Labiryntu w Zakopanem. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych (m.in. techniki malowania na szkle) i muzycznych (ucząc się kolęd góralskich) oraz poznawali gwarę i góralskie stroje. Oprócz warsztatów odbyło się wiele konkursów i turniejów sportowych, a także wieczór kolęd. Dyplomy i medale zostały wręczone podczas uroczystego zakończenia turnusu. Biorąc udział w konkursie na najczystszy pokój, dzieci uczyły się samodzielności, współdziałania w grupie i zdrowej rywalizacji. Wieczory były wypełnione grami i zabawami, słuchaniem bajek oraz zabawą przy muzyce.

Zorganizowanie tego wyjazdu było możliwe dzięki wielu życzliwym ludziom i ich wsparciu. Organizatorzy przekazują podziękowania dla wójta gminy Czernichów, Szymona Łytka, prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czułówek, Pawła Bańdo oraz dyrektorów i rad rodziców szkół w Nowej Wsi Szlacheckiej, Wołowicach oraz Czułówku, a także przewoźnika Rafała Stroińskiego za bezpieczny transport oraz wychowawców: Lucyny Sochy-Siejki (SP w Nowej Wsi Szlacheckiej), Bogumiły Czuby i Katarzyny Zabagło (ZPO Wołowice), Mirosławy Gębarowskiej (SP w Czułówku) za miłą atmosferę, serce i czas podarowany dzieciom.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...