BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 5 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Czernichów: miasteczko kadetów Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie

Na trzy dni, od 16 do 18 kwietnia, w Czernichowie w międzywalu Wisły, wyrosło w pełni samowystarczalne, całkiem spore miasteczko namiotowe, w którym stacjonowali kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, zjechało też sporo ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

+ FOTOGALERIA

Na terenie naszej gminy odbywały się ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod kryptonimem „Czernichów 2018”. Przez trzy dni kadeci wraz z kadrą dowódczą ćwiczyli następujące epizody: działania poszukiwawczo-ratownicze na terenach leśnych, dostarczanie wody na duże odległości, pożar lasu, ewakuacja poszkodowanych z akwenów wodnych, budowa/wzmacnianie wałów. Ćwiczenia obserwowali komendant Szkoły Aspirantów st. bryg. Krzysztof Kociołek, zastępca komendanta kpt. Marek Chwała oraz wójt Szymon Łytek.

Przez dwa dni w ćwiczeniach „Czernichów 2018” uczestniczyli także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. OSP Czernichów w sile 6. druhów, ćwiczyła z kadetami epizod „ewakuacja poszkodowanych z akwenów wodnych”, podejmowała działania na Wiśle oraz przeprowadziła epizod „pożar lasu”, który specjalnie dla nich opracowali Oficerowie Szkoły Aspirantów w Krakowie. Działania te odbyły się w kompleksie leśnym w Czernichowie. Ogólnie w ćwiczeniach wzięło udział 47 ratowników OSP z Czernichowa, Czułówka, Nowej Wsi Szlacheckiej, Przegini Duchownej, Zagacia, Wołowic, Kłokoczyna, Rybnej i Dąbrowy Szlacheckiej, a także policjanci z Posterunku Policji w Czernichowie.

Całością akcji dowodzili oficerowie Szkoły Aspirantów w Krakowie. Dzięki tym ćwiczeniom nasi strażacy nabyli nowe doświadczenia związane z działaniami na Wiśle i z prowadzeniem akcji gaśniczych w kompleksach leśnych.

Komendant szkoły wraz z wójtem zaprosili na poligon dziecięcą drużynę pożarniczą "Ogniki" oraz młodzieżową drużynę pożarniczą z Czernichowa. Podczas tego spotkania dzieci zadawały pytania na temat sprzętu strażackiego i zagrożenia powodziowego w gminie Czernichów.

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...