BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 26 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

XIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłą

W sobotę, 8 września 2018 r., odbył się XIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłą na trasie Czernichów-Kraków.

Już przed godziną jedenastą przy promie w Czernichowie pojawili się pierwsi uczestnicy, którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie spływu. W południe instruktorzy z Kolejowego Klubu Wodnego 1929 w Krakowie przekazali uczestnikom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz przebiegu spływu, po czym Sekretarz Gminy Czernichów Ewa Lipowczan dokonała oficjalnego otwarcia imprezy. Po wprowadzeniu wszystkich kajaków na wodę uczestnicy wraz z instruktorami wyruszyli w kierunku Krakowa. Kilka minut po godzinie piętnastej kajakarze zatrzymali się nieopodal klasztoru w Tyńcu, by nabrać sił przed kolejnymi czekającymi ich kilometrami Wisły. Po dotarciu do Stopnia Wodnego Kościuszko, uczestnicy wpłynęli do komory śluzy, po czym nastąpiło obniżanie lustra wody. Do Kolejowego Klubu Wodnego 1929 w Krakowie, gdzie zakończyła się 28-kilometrowa trasa spływu, kajakarze dotarli po godzinie osiemnastej. Podczas pikniku przygotowanego dla uczestników, Wiceprezes ds. organizacyjnych Kolejowego Klubu Wodnego Teresa Monkiewicz wręczyła Ewie Lipowczan medal w uznaniu za zasługi dla Małopolskiego Związku Kajakowego, który w tym roku obchodzi jubileusz 90­-lecia istnienia. Następnie sekretarz gminy oraz zastępca przewodniczącego Rady Gminy Czernichów Iwona Fic, które również brały udział w spływie, wręczyły uczestnikom pamiątkowe medale oraz upominki.

FOTOGALERIA

Tegoroczny spływ cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy rekordowa liczba uczestników – aż 74 osoby w wieku od 3 do 78 lat. W tym roku wyraźniej niż w poprzednich zaznaczył się rekreacyjny i rodzinny charakter imprezy, czym świadczy duża liczba osad składających się z mamy / taty z dzieckiem lub babci / dziadka z wnukiem. Rośnie też popularność tej imprezy, wieści o niej docierają już nie tylko do okolicznych miejscowości i Krakowa, Wisłą spłynęli m. in. mieszkańcy Bielska-Białej, Buska-Zdroju i Sędziszowa. Wszyscy zgodnie podkreślają, że trasa spływu jest wyjątkowo atrakcyjna, a wiele mijanych miejsc i zabytków znanych od strony lądowej, z perspektywy rzeki wygląda zupełnie inaczej.

Organizatorami spływu byli Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek oraz Kolejowy Klub Wodny 1929 w Krakowie, o bezpieczeństwo dbali policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach oraz z Komisariatu Policji Wodnej w Krakowie i druhowie z OSP w Czernichowie, pomocy technicznej udzielili przewoźnicy promów w Czernichowie i Jeziorzanach.

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...