BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Przekazanie oczyszczaczy powietrza do przedszkoli

W wyniku akcji edukacyjnej Marszałka Województwa Małopolskiego do 1 691 małopolskich żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych trafiły oczyszczacze powietrza, dzięki którym dzieci mogą oddychać powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Na początku września 2018 r. dotarły one również do placówek zlokalizowanych na terenie gminy Czernichów – łącznie 15 sztuk.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione i bezpłatnie przekazane do naszych placówek przez Województwo Małopolskie, w ramach projektu zintegrowanego LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

W większości przedszkoli ekodoradca Agnieszka Smaga przeprowadziła spotkania z dziećmi, a w niektórych placówkach również z ich rodzicami, na temat ochrony powietrza, działań naprawczych i profilaktyki zdrowotnej.

Bardziej uroczystą formę przybrało przekazanie oczyszczacza powietrza w Samorządowym Przedszkolu w Czernichowie. 15 października 2018 r., podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka tradycyjnie zorganizowanej przy okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na to wydarzenie Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek wystosował oficjalne zaproszenie do Marszalka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Osobą reprezentującą Urząd Marszałkowski był Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Tomasz Pietrusiak.

FOTOGALERIA

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości Pasowania na Przedszkolaka ekodoradca omówił projekt zakupu oczyszczaczy z budżetu Województwa Małopolskiego, wyjaśnił dzieciom, rodzicom i personelowi przedszkola co to za urządzenie, do czego służy, podkreślił jego rolę w procesie oczyszczania powietrza (głównie eliminacji pyłów) oraz znaczenie tego procesu dla zdrowia dzieci przebywających w zamkniętych pomieszczeniach. Dyrektor Tomasz Pietrusiak w krótkim wystąpieniu oficjalnie przekazał prezent, skierował kilka słów do obecnych, a także zostawił pamiątki i słodycze dla najmłodszych. Podkreślił, iż dzięki tym nowoczesnym urządzeniom poprawi się jakość powietrza w salach, gdzie przez większość dnia przebywają najmłodsi, co w efekcie uchroni dzieci przed problemami zdrowotnymi, polepszy koncentrację i pomoże efektywniej przyswajać wiedzę.

Agnieszka Smaga

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...