BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 28 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podobnie jak w poprzednich latach uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej, ks. Jan Czepiel. Po mszy uczestnicy święta przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości w Rynku, gdzie odbyła się dalsza część obchodów tego wyjątkowego jubileuszu.

Na początek Dziecięca Drużyna Pożarnicza „Ogniki” wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Czernichowa przekazały biało-czerwoną flagę harcerzom IV Szczepu Nadwiślanie, którzy złożyli ją przed pomnikiem, a następnie przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacje ponad trzydziestu instytucji i organizacji działających na terenie gminy złożyły przed nim wieńce i wiązanki. Uroczystość występami uświetnili jeźdźcy ze stajni „Kopytko”, chór ze Szkoły Podstawowej w Czernichowie prowadzony przez Michała Gomułkę oraz Stowarzyszenie Grupa Teatralna CREDO. Na zakończenie obchodów orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnej pod kierownictwem Edwarda Malika zagrała Mazurek Dąbrowskiego, a zgromadzeni mieszkańcy odśpiewali hymn państwowy. Tym samym Czernichów przyłączył się do akcji „Niepodległa do hymnu!”, której pomysłodawcą i koordynatorem było Biuro Programu „Niepodległa”, w ramach której Polacy w całym kraju i poza jego granicami zjednoczyli się śpiewając wspólnie hymn narodowy. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły posiłek serwowany z mobilnej kuchni polowej.

FOTOGALERIA

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...