BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt
Dzisiaj jest: 6 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Symulowany pożar w wędzarni

W sobotę 26 stycznia w godzinach przedpołudniowych odbyły się wspólne ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czernichów, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Policji. Terenem działań był obiekt Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Płatek” w Nowej Wsi Szlacheckiej, jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Małopolsce i największy w powiecie krakowskim.

Głównymi założeniami ćwiczeń było prowadzenie działań gaśniczych budynków na terenie zakładów produkcyjnych w celu sprawdzenia i wypracowania możliwości współpracy różnych podmiotów ratowniczych, a także ustalenie rzeczywistych warunków dojazdu i ustawienia samochodów gaśniczych przy obiekcie, zapoznanie ze sprzętem stosowanym w trakcie takich działań, sprawdzenie zaopatrzenia wodnego, współdziałanie z personelem budynku w celu uzyskania niezbędnych informacji przez kierującego działaniem ratowniczym (KDR), sprawienie linii głównej gaśniczej i zasilającej, przeszukanie obiektu, ewakuacja osób poszkodowanych oraz sprawdzenie położenia głównego wyłącznika prądu, gazu, hydrantów.

Na potrzeby ćwiczeń przyjęto założenie, iż w jednej z komór wędzarniczych powstał pożar, w wyniku którego wystąpiło duże zadymienie, a w palącym się budynku pozostał jeden z pracowników. Ogień szybko objął dach, wystąpiła konieczność podania prądów wody – jednego bezpośrednio na dach po drabinie przystawnej, drugiego do środka budynku. Do działań ratowniczych przystąpiło pięć jednostek OSP: Nowa Wieś Szlachecka, Czernichów, Zagacie, Przeginia Duchowna i Czułówek oraz JRG 3 z Krakowa i Policja. Zadaniem zastępów straży pożarnej była lokalizacja pożaru, sprawdzenie czy ewakuacja została całkowicie przeprowadzona oraz znalezienie i udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Całością ćwiczeń dowodził dowódca zmiany JRG 3 kapitan Paweł Konieczny, który dysponował strażami z miejsca koncentracji (remiza OSP Nowa Wieś Szlachecka). Dojazd do obiektu ćwiczeń zabezpieczał radiowóz Policji.

FOTOGALERIA

Po zakończeniu działań właściciel kompleksu ćwiczeniowego zapoznał wszystkich uczestników z budynkiem, a zwłaszcza z zabezpieczeniem przeciwpożarowym, systemem oświetlenia awaryjnego, systemem zabezpieczenia gazowego oraz systemem wędzarni tradycyjnych, a także z lokalizacją głównego wyłącznika prądu i głównego zaworu gazu. Zakład jest jeszcze przed uruchomieniem produkcji, dlatego strażacy mogli ćwiczyć bez zakłócania pracy obiektu. W ćwiczeniach uczestniczyło: 43 strażaków, wójt gminy Czernichów Szymon Łytek, pracownicy Urzędu Gminy oraz kierownik Komisariatu Policji w Czernichowie, aspirant sztabowy Sebastian Kłeczek. Działania przebiegły bardzo sprawnie i bez żadnych zakłóceń, a strażacy nabyli wiedzę i doświadczenie na nowym obiekcie w naszej gminie. Ćwiczenia odbyły się w ramach rocznego planu działania wójta gminy Czernichów – szefa obrony cywilnej, jako ćwiczenia i treningi własne pod nazwą „Organizacja i prowadzenie działań ratowniczych w warunkach wystąpienia zagrożenia”.

Organizatorzy przekazali właścicielom Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Płatek” Państwu Marzenie i Januszowi Zalarskim podziękowanie za udostępnienie obiektu do ćwiczeń.

Krzysztof Sury

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...