Dzisiaj jest: 31 Marca 2020    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon

Spotkanie z panią stomatolog w Samorządowym Przedszkolu w Czernichowie

Wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o swoje ząbki, ale takiej wiedzy nigdy dość! Dlatego też Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie, aby przypomnieć sobie tę wiedzę, zaprosiły Panią Stomatolog-Mamusię jednego z naszych wychowanków, która przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustnej.

Podczas spotkania pani doktor zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, a na podstawie opowiedzianej bajki przedstawiła różne sposoby dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się także, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby. Pani stomatolog uwrażliwiła również dzieci na potrzebę jedzenia owoców i warzyw przy jednoczesnym ograniczeniu spożywania słodyczy. Pani Beatka opowiadając o ciekawych niespodziankach, z którymi dzieci spotykają się u stomatologa, starała przełamywać u dzieci lęk przed wizytami w gabinecie. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Na koniec spotkania pani doktor wręczyła dzieciom kolorowe naklejki i kolorowanki. Przedszkolaki podziękowały za cenną lekcję gorącymi brawami i laurkami.

Angelika Gałka

nauczyciel z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie

 

FOTOGALERIA

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...