Dzisiaj jest: 6 Czerwca 2020    |    Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

6 marca w sali bankietowej „Szafran” w Za­gaciu odbyła się uroczystość wręczenia me­dali za długoletnie pożycie małżeńskie dla 17 par z terenu gminy Czernichów, które zawarły związek małżeński w 1968 roku i wcześniej.

Na uroczystość zaproszono: państwo Sta­nisławę i Andrzeja Bąkowskich z Czerni­chowa, Teresę i Stanisława Gaudynów, Sta­nisławę i Stanisława Łataków, Władysławę i Kazimierza Ślizaków z Kamienia, Stani­sławę i Józefa Cebularzów z Kłokoczyna, Marię i Franciszka Cukierów, Irenę i Józefa Jastrzębskich z Przegini Duchownej, Kry­stynę i Józefa Kuciów z Przegini Narodo­wej, Marię i Józefa Frączków, Marię i Ma­riana Gibków, Wiktorię i Józefa Stańków z Rusocic, Stefanię i Stanisława Malików z Rybnej, Stanisławę i Stanisława Dybków, Helenę i Franciszka Gruców, Stanisławę i Stanisława Mików z Wołowic oraz Krysty­nę i Józefa Suchanów, Helenę i Józefa We­niewskich z Zagacia.

Najmłodsza Jubilatka miała w dniu ślubu 17 lat, 3 panie po 18 lat, 3 panie po 19 lat, a najstarszy Jubilat w dniu uroczystości miał 78 lat.

Spotkanie jubileuszowe organizowane dwa razy do roku jest zawsze dla par z tak dłu­gim stażem małżeńskim okazją do wspo­mnień i wzruszeń. I tym razem nie zabra­kło rozmów, w których pary opowiadały o wspólnie przeżytych latach, dzieciach, wnukach, wspólnym dorobku, minionych latach i zmianach, jakie zaszły w nich sa­mych i dookoła.

ZDJĘCIA

Władze gminy reprezentowali wójt gminy Czernichów, Szymon Łytek, przewodni­czący RG Czernichów, Zbigniew Kędzier­ski, radne Bożena Dudek, Halina Wrona, Roma Nienartowicz i Iwona Zabagło. Po uroczystym wręczeniu medali, którego dokonał w imieniu prezydenta RP - wójt oraz upominków, listów gratulacyjnych i wiązanek kwiatów, przyszedł czas na toast za zdrowie Jubilatów i tradycyjny Marsz Mendelssohna. Życzenia dalszych wspól­nych lat w zdrowiu i spełnienia marzeń przekazali na ręce Jubilatów Szymon Łytek i Zbigniew Kędzierski.

Zofia Knapik, z-ca kierownika USC

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...