BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 16 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

"Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą" - pobiegliśmy dla chorych na mukowiscydozę

19 maja 2019 r. odbył się I Piastowski Bieg po Oddech, którego celem było zebranie środków na wsparcie podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Czasem słońce, czasem deszcz, a czasem nawet grad.... Jakże symboliczna była tego dnia pogoda...

Po wielkiej burzy, gradobiciu, jednak już w promieniach słońca, ponad 400 uczestników wystartowało w Wołowicach pod Krakowem w I Piastowskim Biegu po Oddech. Celem imprezy było zebranie środków na wsparcie podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
I Piastowski Bieg po Oddech był pierwszym biegiem - córką sztandarowej imprezy Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, jaką jest Bieg po Oddech W Zakopanem, którego już czwarta edycja odbędzie się 1 września w Zakopanem. Był też przykładem solidarności i bezpośredniego zaangażowania grupy rodziców podopiecznych Towarzystwa, którzy postanowili wesprzeć jego działalność.
Głównymi organizatorami imprezy byli Ludowy Klub Sportowy Piast Farmina oraz Gmina Czernichów. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą pełniło rolę współorganizatora i partnera dbającego, aby bieg odbył się na najwyższym poziomie.
Na starcie stanęli ludzie dobrej woli - zarówno zawodowi biegacze, amatorzy jak i sami chorzy na mukowiscydozę. Dla biegaczy przygotowane zostały dwa dystanse - 6 i 12 km. W biegu udział wzięło 10 chorych. Na miejscu odbył się rodzinny piknik z wieloma atrakcjami dla każdego, nie zabrakło zabaw dla dzieci, zjeżdżalni, pysznych smakołyków. W dniu biegu można było również porozmawiać z ekodoradcą oraz wykonać bezpłatną spirometrię.

Piknik ekologiczny podczas I Piastowskiego Biegu po Oddech

I Piastowski Bieg po Oddech niewątpliwie promuje zdrowy tryb życia i sport, nie tylko wśród chorych jako formę rehabilitacji, ale również wśród nas wszystkich. Jest również sposobem na zbudowanie większej świadomości mukowiscydozy w społeczeństwie.

GALERIA CZ. 1

Patronat honorowy nad I edycją biegu objął Wójt Gminy Czernichów - Szymon Łytek oraz Pani Jagna Marczułajtis - Walczak – polityk, ale również zapamiętana przez wielu snowboardzistka, czterokrotna złota medalistka mistrzostw Polski w snowboardzie, podwójna mistrzyni świata juniorek, mistrzyni i wicemistrzyni Europy, ale też mama walczącego z chorobą synka.
Pani Jagnie dziękujemy za obecność oraz wrażliwość na potrzeby chorych na mukowiscydozę.

19 maja był z nami również przedstawiciel Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wręczył jednemu z chorych nagrodę specjalną.

I Piastowski Bieg po Oddech nie odbyłby się bez pomocy, jaką otrzymaliśmy od sponsorów.

Ogromne podziękowania za zrozumienie, ogromne serce i wsparcie składamy Partnerowi Głównemu - firmie Tauron Polska Energia. Dzięki Wam na miejscu wydarzenia panowała tak wspaniała atmosfera. Wielu biegaczy zwróciło uwagę na wspaniały doping na mecie i ten dźwięk trąb... - to było niesamowite. Cieszymy się z nawiązanej współpracy i mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami na dłużej.

Dziękujemy również Sponsorowi Złotemu - firmie Vertex Pharmaceuticals, Sponsorowi Srebrnemu - firmie Farmina - producentowi Gargarin Zatoki, oraz Sponsorom Brązowym - firmom Frapol, Nutricia, Les Gaz, Krakus Bis. Wszystkim pozostałym sponsorom i partnerom również składamy ogromne podziękowania. To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc chorym na mukowiscydozę.

GALERIA CZ. 2

I Piastowski Bieg po Oddech spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem lokalnych mieszkańców, którzy licznie przybyli na boisko LKS Piast Farmina oraz w piękny sposób dopingowali biegaczy na trasie. Do organizatorów docierają sygnały jak wspaniała, szlachetna oraz pouczająca była to inicjatywa. I już padają pytania o kolejną edycję :)


Organizatorzy

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...