BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 12 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

„ŚWIADOMY I AKTYWNY SENIOR - ŚWIADOME I AKTYWNE ŻYCIE”

W dniu 10 kwietnia 2019 r. grupa seniorów z gminy Czernichów wzięła udział w VIII Małopolskim Forum Srebrnej Gospodarki. Forum odbywało się w Krakowie w hotelu Best Wester Premier a organizatorem wydarzenia była Jurajska Izba Gospodarcza.

Wyjazd na Forum został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie i był jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach projektu „Świadomy i aktywny senior - świadome i aktywne życie”.

Projekt „Świadomy i aktywny senior - świadome i aktywne życie” jest skierowany do seniorów gminy Czernichów w ramach którego zostały zaplanowane następujące działania:

 • warsztaty w zakresie profilaktyki zdrowotnej,
 • warsztaty prawne,
 • indywidualne poradnictwo prawne,
 • warsztaty psychologiczne,
 • indywidualne wsparcie psychologiczne,
 • warsztaty dbania o urodę,
 • warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
 • warsztaty rękodzielniczo – artystyczne,
 • warsztaty z zakresu elektronicznej komunikacji z urzędem,
 • konferencja z okazji Dnia Seniora,
 • wyjazd na Forum Srebrnej Gospodarki,
 • wyjazd na III Targi Seniora,
 • wyjazd integracyjno-rekreacyjny,
 • spotkanie wigilijne dla seniorów.

Zaplanowane w projekcie działania były konsultowane ze środowiskiem seniorów w luty 2019 r. i w dużej mierze odpowiadają na ich potrzeby i oczekiwania.

Projekt realizowany jest ze środków własnych gminy oraz dotacji celowej w ramach zadania – wsparcie finansowe zadań i programów realizacji zadań pomocy społecznej. Dotacja jest przeznaczona na dofinansowanie zadania własnego gminy jakim jest utrzymanie ośrodka pomocy społecznej, w związku z realizacją dodatkowych działań mających na celu rozwój pomocy społecznej, poprzez realizację projektu mającego na celu rozwój i wzmocnienie aktywności i samodzielności życiowej osób i rodzin a w naszej gminie grupą docelową są seniorzy. Całkowity koszt projektu przewidziany jest na kwotę 49 217,50 zł, w tym kwota 39 374 zł to dotacja celowa i będzie realizowany do 31 grudnia 2019 r.

Sam wyjazd na VIII Małopolskim Forum Srebrnej Gospodarki przebiegł w miłej atmosferze.

Gości Forum powitał Krzysztof Firlit- prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej. Tematyka Forum skupiona była głównie na projektach i programach skierowanych do seniorów w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz na tym co bezpośrednio wpływa na zdrowie czyli środowisko a w szczególności czyste powietrze. W trakcie Forum wystąpił Rafał Solecki z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości przedstawiając wsparcie dla seniorów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Następnie Tomasz Urynowicz- wicemarszałek Województwa Małopolskiego przedstawił realizowany projekt w zakresie teleopieki „Małopolski Tele-Anioł” oraz przybliżył również kierunki rozwoju opieki długoterminowej w województwie małopolskim. Z ramienia Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego wystąpił Józef Gil, który przybliżył aktywność zawodową oraz możliwości udziału seniorów w projektach i działaniach realizowanych przez Urząd Pracy, między innymi o możliwości pozyskania dofinansowania na kształcenie ustawiczne osób dorosłych w ramach Krajowego Fundusz Szkoleniowego. Wiesław Zaleszczuk – prezes Grupy Doradczej PROJEKT przedstawił bardzo ciekawą prezentacje na temat pokoleń na rynku pracy oraz pięciu wizji świata. Z prezentacji można było się dowiedzieć kto należy do pokolenia największego bezrobocia a kto do pokolenia egoistów. Rusłana Krzemińska- rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przedstawiła realizowane projekty w zakresie ochrony powietrza, w tym „Jawor” i „Czyste powietrze” oraz możliwości pozyskania dofinansowania przez osoby fizyczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Artura Półtoraka pełnomocnika ds. seniorów Jurajskiej Izby Gospodarczej na temat jakości życia oraz jaki wpływ na jakość życia ma jakość pokarmów i płynów, w tym wody. Wyjaśnił jaki wypływ na jakość wody mają butelki plastikowe w których woda mineralna jest przechowywana oraz przedstawił rekomendowane pojemniki plastikowe do użytkowania oraz jakiego oznaczenia powinniśmy szukać na tych opakowaniach aby mieć pewność co do jakości wody. Forum zakończyło się krótkim występem Klubu Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa i lunchem.

GOPS

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...