BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 28 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Nowy „Kazimierz” strażnikiem mieszkańców Nowej Wsi Szlacheckiej

Dnia 14 lipca br. odbyło się w Nowej Wsi Szlacheckiej uroczyste poświęcenie lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego zakupionego w ubiegłym roku ze środków Urzędu Gminy Czernichów oraz Województwa Małopolskiego. Gospodarzami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Szlacheckiej, którą w organizacji tego miejscowego święta wsparli lokalni przedsiębiorcy, Koło gospodyń wiejskich z Nowej Wsi Szlacheckiej, Proboszcz Parafii ksiądz Włodzimierz Szatanik, rada sołecka wraz z sołtysem Dariuszem Mastkiem i radną Joanna Wrońską. Wspólnota sił, niezbędna przy organizacji takiego przedsięwzięcia, okazała się silniejsza niż deszczowa aura, z którą przyszło się w to niedzielne południe zmierzyć.

Tuż po godzinie 12.00 nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych OSP z gminy Czernichów na Mszę świętą do kościoła parafialnego. Podczas kazania, ksiądz proboszcz wspomniał o historycznym hymnie, w którym to strażacy ochotnicy zwani są „Rycerzami Floriana”. Od tego momentu to określenie stało się hasłem przewodnim całego wydarzenia i wybrzmiewało jeszcze długo w rozmowach uczestników. Następnie na placu obok remizy OSP odbyło się poświęcenie nowego samochodu i jego chrzest. Rodzicami chrzestnymi Kazimierza, - takie imię nadano dla upamiętnienia śp. Kazimierza Przebindy, wieloletniego naczelnika OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej – zostali Zofia Przebinda i Janusz Zalarski. Kolejno obecny naczelnik OSP Andrzej Poniedziałek oraz Prezes OSP Stanisław Fic wygłosili okolicznościowe mowy i podziękowali zaproszonym gościom, szczególnie Wójtowi gminy Czernichów Szymonowi Łytkowi, radnemu sejmiku województwa małopolskiego Wojciechowi Kozakowi, przewodniczącemu rady gminy w Czernichowie Zbigniewowi Kędzierskiemu, komendantowi gminnemu Władysławowi Siudkowi. W imieniu zaproszonych – Piotra Ćwika, Wojewody Małopolskiego oraz Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury, głos zabrali delegaci, którzy zapowiedzieli ich przyjazd późnym popołudniem. Część oficjalną zakończył pyszny obiad przygotowany przez niezawodne w tej kwestii panie z KGW Nowa Wieś Szlachecka.

GALERIA

Drugi etap niedzielnych obchodów otwarł zespół Creszendo. Oprócz zabawy tanecznej na mieszkańców miejscowości i gości czekały różne atrakcje np. dmuchańce, fotobudka, ciepły poczęstunek oraz tort strażacki. Wszystko to, jak co roku podczas festynów plenerowych organizowanych w Nowej Wsi Szlacheckiej, było darmowe. Na cześć nowego wozu strażackiego impreza była tematyczna, prawie każdy uczestnik założył na siebie przynajmniej jedną rzecz w czerwonym kolorze, najciekawsza stylizacja została nagrodzona możliwością zwiedzenia i przejechania się nowym samochodem OSP.

Wielkim zaszczytem było przybycie Wojewody Małopolskiego, a następnie Ministra Infrastruktury, który zapowiedział, że już niebawem będzie można skorzystać z dotacji dla OSP bez wkładu finansowego samorządu. Ponadto padło wiele ciepłych i budujących słów uznania pod adresem organizatorów imprezy i samej Nowej Wsi Szlacheckiej.

Joanna Wrońska

Szczególne podziękowania otrzymuje: Ksiądz Proboszcz Włodzimierz Szatanik, Ewa i Janusz Trojan, Artur Jastrzębski, Barbara i Władysław Wolarek, Teresa i Tadeusz Mądry, Agnieszka i Krzysztof Urbańczyk, Andrzej Czekaj, Edyta i Robert Fic, Zofia Przebinda, Grażyna i Włodzimierz Przebinda, Marzena i Janusz Zalarscy, Maria i Janusz Więckowscy, Barbara Czekaj i Stanisław Czekaj, Anna i Józef Kapusta, Bożena i Paweł Wróbel, Anna i Adam Zaborowscy, Celina i Tadeusz Płatek, Anna Mądry, Dorota i Kazimierz Fryc, Koło gospodyń wiejskich „Szlachcianki”, Magdalena i Karolina Fic, Łukasz Kadula.

Prezes i Naczelnik OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...