BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

„Zielona szkoła” nad morzem

W dniach 14-21 września 2019 roku 171 uczniów klas szóstych Gminy Czernichów, wraz z opiekunami, miało możliwość uczestnictwa w „zielonej szkole” we Władysławowie – Chłapowie.

Wybrzeże przywitało nas chłodem, wiatrem, sztormem i zmienną pogodą. Co nie oznacza, że pobyt był nieudany. Wycieczki piesze po plaży, spacery po okolicy oraz wyjazdy zrekompensowały złą aurę. Udało nam się zwiedzićLatarnię Morską w Rozewiu oraz zobaczyć najdalej wysunięty w morze skrawek wybrzeża. Podczas wycieczki na Hel zaliczyliśmy Fokarium i Muzeum Obrony Wybrzeża, które przybliżyło nam historię walk o Hel we wrześniu 1939 roku. Mieliśmy tam możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, schronów, filmu oraz wystaw. Największą atrakcją podczas tego wyjazdu był przejazd autentyczną kolejką z czasów II wojny światowej.

W czasie następnej wycieczki do Juraty i Jastarni nareszcie pojawiło się słońce, co pozwoliło na krótkie opalanie na molo w Juracie. Zwiedziliśmy obie miejscowości, spacerując i podziwiając najciekawsze obiekty turystyczne.

W ostatnim dniu „zielonej szkoły” odbyła się całodzienna wycieczka do Gdyni i Gdańska. Oceanarium w Gdyni wszystkich bardzo zaciekawiło, tak samo jak żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży” przy Skwerze Kościuszki. W Gdańsku zwiedziliśmy Długi Targ, na którym podziwialiśmy Fontannę Neptuna, a później statkiem popłynęliśmy na Westerplatte.

Oczywiście nie zabrakło również atrakcji na terenie ośrodka „Baltic Sport”, w którym mieszkaliśmy. Były dyskoteki, filmy, pieczenie kiełbasek na ognisku. Zapaleni sportowcy kibicowali naszym siatkarzom. Wszystkim dopisywały dobre humory. Szkoda tylko, że czas tak szybko upłynął i trzeba było wracać do domu.

Dziękujemy bardzo Panu Wójtowi i Radzie Gminy za dofinansowanie kosztów wyjazdu, Panu Januszowi Sendereckiemu za zaangażowanie w organizację „zielonej szkoły” oraz wszystkim wychowawcom za opiekę podczas wycieczki, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy „zielonej szkoły”

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...