Dzisiaj jest: 18 Lutego 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Informacja o przebiegu wyborów i wynikach głosowania w gminie Czernichów

INFORMACJA

o przebiegu wyborów i wynikach głosowania

w wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP w dniu 13 października 2019 r.

w gminie Czernichów

Liczba obwodowych komisji wyborczych – 12

Liczba lokali dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych – 6

Liczba członków obwodowych komisji wyborczych – 100

Liczba osób uprawnionych do głosowania – 11 441,

     w tym – 11 420 mieszkańców gminy

Liczba osób, które uczestniczyły w wyborach – 7 095

Głosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania – 21

Głosowanie korespondencyjne – 1

Głosowanie przez pełnomocnika – 7

Głosowanie przy użyciu nakładki Braille’a – 0

Frekwencja w gminie – 62% (zróżnicowania w poszczególnych miejscowościach od 51% w Kamieniu do 72% w Czułówku)

WYNIKI GŁOSOWANIA W GMINIE NA LISTY KANDYDATÓW DO SEJMU RP, (w tym na kandydatów, którzy uzyskali mandaty w okręgu wyborczym nr 13):

Lista nr 1 KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

560 głosów; w tym:

                                                                 Agnieszka ŚCIGAJ – 246

Lista nr 2 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

3 926 głosów, w tym:

                                                                 Małgorzata WASSERMANN – 2 229

                                                                 Andrzej ADAMCZYK – 769

                                                                 Elżbieta DUDA – 451

                                                                 Jarosław GOWIN – 153

                                                                 Ryszard TERLECKI – 102

                                                                 Jacek OSUCH – 4

Lista nr 3 KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

632 głosy, w tym:

                                                                 Maciej GDULA 263

                                                                 Daria GOSEK-POPIOŁEK – 80

Lista nr 4 KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ:

545 głosów, w tym:

Konrad BERKOWICZ – 323

Lista nr 5 KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1 256 głosów, w tym:

Paweł KOWAL – 548

Bogusław SONIK – 116

Ireneusz RAŚ – 76

Aleksander MISZALSKI – 72

Lista nr 6 KW PRAWICA

24 głosy

Lista nr 8 KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

90 głosów

Oddano 63 głosy nieważne, w tym z powodu postawienia znaku X obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów z różnych list – 28, z powodu nie postawienia znaku X obok nazwiska żadnego kandydata – 35.

WYNIKI GŁOSOWANIA W GMINIE NA KANDYDATÓW DO SENATU RP:

Janusz BARGIEŁ – 2 617 głosów

Marek PĘK – 4 270 głosów

Oddano 208 głosów nieważnych, w tym z powodu postawienia znaku X obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów – 44, z powodu nie postawienia znaku X obok nazwiska żadnego kandydata – 164.

W okręgu wyborczym nr 31 mandat uzyskał Marek Pęk.

Więcej na https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/

Oprac.: UGCz

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...