Dzisiaj jest: 9 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marceli, Dymitr

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Czernichów

Obchody 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Czernichów rozpoczęły się w Kościele pw. Przenajświętszej Trójcy, gdzie uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii ks. Jan Czepiel. Po mszy świętej wystąpił chór ze Szkoły Podstawowej w Czernichowie, który zaprezentował pieśni patriotyczne. Następnie zgromadzeni mieszkańcy gminy przeszli pod Pomnik Niepodległości, gdzie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacji ponad trzydziestu instytucji i organizacji działających na terenie gminy złożyli wieńce i wiązanki. Honorową wartę z pochodniami zaciągnęli harcerze Roty ZHP Szczepu Nadwiślanie. Całą uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP w Rybnej, jeźdźcy Stajni Kopytko, a także Grupa Teatralna CREDO. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie OSP z Czułówka oraz Czernichowa.

GALERIA

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...