BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajdy19102020gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Wybory sołeckie

Kończy się czteroletnia kadencja sołtysów i rad sołeckich wybranych 29 listopada 2015 roku. W najbliższą niedzielę 24 listopada 2019 r. odbędą się wybory sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2019-2024. To ważne dla społeczności lokalnych wybory, dlatego warto w nich uczestniczyć!

Sołtysi, którzy zostaną wybrani wraz z radami sołeckimi, będą w imieniu mieszkańców współdecydować o sprawach lokalnych przez najbliższe pięć lat, będą mieli istotny wpływ na codzienne życie miejscowości, będą reprezentować lokalne interesy przed radą gminy, przed wójtem i w urzędzie gminy. Będą wśród wielu potrzeb wskazywać te, które należy zaspokoić w pierwszej kolejności, będą też gospodarować funduszami oddanymi do dyspozycji sołectw.

W sołectwach, w których został zgłoszony tylko jeden kandydat na sołtysa i nie więcej kandydatów do rady sołeckiej, niż jest mandatów do obsadzenia, głosowania nie przeprowadza się, a zgłoszeni kandydaci obejmą swoje mandaty na podstawie uchwały Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich. Taka sytuacja jest w dziewięciu sołectwach: Czernichów, Czułówek, Dąbrowa Szlachecka, Kamień, Kłokoczyn, Nowa Wieś Szlachecka, Przeginia Duchowna, Rusocice i Zagacie.

W trzech sołectwach: Przeginia Narodowa, Rybna i Wołowice, głosowanie odbędzie się w niedzielę 24 listopada 2019 r. od godz. 8.00 do 18.00. Prawo głosowania przysługuje każdemu dorosłemu mieszkańcowi danego sołectwa, posiadającemu w nim prawa wyborcze, czyli ujętemu w prowadzonym w urzędzie gminy rejestrze wyborców dla tej miejscowości.

W lokalu wyborczym w Matejkówce mieszkańcy Przegini Narodowej wybiorą sołtysa spośród dwojga kandydatów oraz 5. członków rady sołeckiej spośród 10. kandydujących.

W lokalu wyborczym w Remizie OSP mieszkańcy Rybnej wybiorą 7. członków rady sołeckiej spośród 12. kandydujących; sołtysem zostanie jedyny zgłoszony kandydat.

W lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej mieszkańcy Wołowic wybiorą sołtyskę spośród 2. kandydatek oraz 6. członków rady sołeckiej spośród 9. kandydujących. Równocześnie z wyborami w Wołowicach przeprowadzone zostaną ponowne konsultacje w sprawie przystąpienia do nadania nazw ulicom w tej miejscowości (poprzednie odbyły się w roku 2016 i dały wynik negatywny).

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów sołeckich znajdują się w obwieszczeniach Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich.

Wyniki wyborów zostaną ogłoszone przez Gminną Komisję ds. Wyborów Sołeckich na sesji Rady Gminy Czernichów w poniedziałek 25 listopada 2019 r., do udziału w której zaproszeni zostali sołtysi mijającej i nadchodzącej kadencji (transmisja online na www.czernichow.pl od 17.15).

Oprac.: E. Lipowczan

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...