bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 17 Lipca 2018    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Program powszechnego dostępu do defibrylatora AED w Rusocicach

Jeszcze w lipcu na budynku remizy OSP Rusocice zostanie zamontowany powszechnie dostępny automatyczny defibrylator zewnętrzny, a szkolenia mieszkańców ruszą z początkiem sierpnia.

W ramach pozyskanych środków zostanie zakupiony defibrylator oraz szafka do przechowywania AED. Pracownicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Kraków Airport przeprowadzą w ramach wolontariatu szkolenie dla mieszkańców z udzielania pierwszej pomocy.

Liderem projektu jest Witold Wasilewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusocicach, a także strażak-ratownik Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Kraków Airport. Głównym celem projektu jest zakup i montaż na budynku OSP automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) oraz przeszkolenie 50 mieszkańców Rusocic z udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora.

Do udziału w kursie pierwszej pomocy wraz z obsługą defibrylatora AED mogą zgłaszać się mieszkańcy sołectw: Rusocice, Kamień, Czernichów i Kłokoczyn w wieku 16-55 lat.

Całość projektu wynosi 11 000 złotych. Środki na ten cel zostały pozyskane z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice w ramach programu grantowego "Wspieramy Wolontariuszy " Gminy Czernichów oraz środków własnych OSP.

To pierwszy taki projekt w powiecie krakowskim.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<