BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

"Naukowiej" - to była opowieść o powietrzu

W dniach 11 – 12 marca 2019 r. wystawa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon odwiedziła gminę Czernichów. Projekt ten finansowany jest z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Ekspozycja mobilna „Naukowiej - opowieść o powietrzu” mieści się w naczepie, która ma własne ogrzewanie, klimatyzację, wyposażona jest w windę oraz inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, jej ściany rozsuwają się, aby pomieścić szkolną klasę, czyli ok. 25 osób. Do dyspozycji odwiedzających są w niej m.in. okulary rozszerzonej rzeczywistości, mapa zapachów, animacje, powietrzne gry, poczta pneumatyczna, oraz animatorzy, którzy wyjaśniają bardziej skomplikowane tematy. Podkreślić należy, że instalacja ma pomóc w zrozumieniu zjawisk biologicznych, fizycznych oraz chemicznych związanych z powietrzem i jego naturą, a także opowiada jak można powietrze wykorzystać na co dzień. Wyeksponowany jest temat zanieczyszczenia powietrza, a co za tym idzie jego jakości i wpływu na życie i zdrowie wszystkich organizmów żywych.

FOTOGALERIA

Od rana do godzin popołudniowych przez dwa dni wystawę odwiedziła głównie młodzież szkolna wraz z opiekunami. Na sali konferencyjnej w urzędzie gminy dla dzieci najmłodszych z klas I – III odbyły się pokazy naukowe oraz jedno spotkanie konsultacyjne z nauczycielami. W poniedziałek po południu ekspozycja była otwarta dla indywidualnych mieszkańców gminy. Dzięki temu z oferty Cogiteonu w ciągu 2 dni bezpłatnie skorzystało około 600 osób.

Agnieszka Smaga

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...