BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Bezpłatne badanie spirometryczne podczas I Piastowskiego Biegu Po Oddech

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do skorzystania z bezpłatnego badania spirometrycznego w dniu 19 maja 2019 r. w godzinach 12.00 – 18.00. podczas pikniku zorganizowanego w ramach obchodów Green Week - Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej (13 – 17 maja 2019 r.). Będzie on towarzyszył I Piastowskiemu Biegowi po Oddech w Wołowicach (boisko Orlik).

Do dyspozycji osób zainteresowanych będzie spirobus, w którym można sprawdzić kondycję swoich płuc, zmierzyć ich objętość, pojemność. Spirometr ma za zadanie wykryć choroby układu oddechowego takie jak astmę i POCHP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc). Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne. Do udziału zachęcamy w szczególności osoby palące papierosy, a także zamieszkujące tereny o znacznym stopniu zapylenia powietrza.

Pacjent dostaje jednorazowy ustnik połączony z aparatem zwanym spirometrem. Wykonuje kilka wdechów i wydechów. Po zakończonym badaniu otrzymuje wynik, z którym w razie potrzeby może udać się do lekarza specjalisty, by rozpocząć odpowiednie leczenie.

Podczas pikniku do dyspozycji mieszkańców będzie także pracownik urzędu gminy w Czernichowie - ekodoradca, który udzieli porad w zakresie działań mających na celu ochronę powietrza na terenie naszej gminy, ze szczególnym naciskiem na przybliżenie przepisów prawa, ponieważ tegoroczny Green Week obchodzony jest pod hasłem „Wdrażanie przepisów ochrony środowiska”.

logoSpirobus

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...