BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

"Czyste Powietrze Wspólna Sprawa" - Rodzinny Piknik Rowerowy

22 września 2019 r. odbył się Rodzinny Piknik Rowerowy „Czyste Powietrze Wspólna Sprawa, który został zorganizowany przez Urząd Gminy Czernichów oraz Firmę StarComp Dariusz Starowicz w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Impreza została objęta patronatem medialnym przez Radio Kraków.

Główną ideą rodzinnego pikniku rowerowego była troska o jakość powietrza atmosferycznego poprzez wykorzystywanie na co dzień innych środków transportu niż samochód, a co za tym idzie promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Chcieliśmy także przybliżyć mieszkańcom i gościom walory turystyczne gminy, przedstawić trasy rowerowe i promować lokalną gastronomię

Uczestnicy bardzo licznie dotarli do Czernichowa rowerem, na piechotę, biegiem, na hulajnodze, na rolkach, a także transportem publicznym. Zaznaczyć trzeba iż mieliśmy gości z Krakowa, Skawiny, Alwerni a rekordziści przyjechali do nas z Wieliczki, pokonując w tym dniu trasę 135 km. Na miejscu czekały na nich liczne atrakcje, poczęstunek i wiele upominków promujących bezpieczne poruszanie się po drogach.

GALERIA

Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z następujących atrakcji:

  • tor rowerowy z elementami ruchu drogowego udostępniony przez Straż Miejską w Krzeszowicach, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę praktyczną;
  • terenowa gra planszowa „Czyste Powietrze Wspólna Sprawa. Akcja - Segregacja”;
  • stoisko Stacji Czernichów Główny – Ostatnia Kolejka;
  • zajęcia plastyczne prowadzone przez firmę BarkietoweLove i malowanie twarzy w wykonaniu firmy Meluzyna;
  • dmuchańce, popcorn i wata cukrowa.

Ekodoradca na swoim stoisku przybliżał zainteresowanym ideę akcji European Mobility Week, Dnia bez samochodu, czy 25. już edycji akcji Sprzątanie Świata oraz pomagał w podjęciu trudnych decyzji związanych z ekologicznym stylem życia - dofinansowaniem do wymiany kotłów, ocieplenia budynków, a także wymiany stolarki.

Lokalna Grupa Działania "Blisko Krakowa", która zrzesza sześć podkrakowskich gmin, na swoim stoisku promocyjnym przekazywała informacje o atrakcjach przyrodniczych i kulturowych regionu oraz o dostępnych dofinansowaniach z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Były także konkursy z nagrodami

Dla uczestników przygotowany był zdrowy poczęstunek w postaci jabłek przekazanych przez firmę Wiga. Kuchnia Mobilna serwowała grochówkę wojskową, natomiast najmłodsi strażacy z Czernichowa – OGNIKI proponowali przybyłym lemoniadę i domowe wypieki przygotowane przez rodziców.

Punktem kulminacyjnym pikniku były pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Czernichowa.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach oraz strażacy z OSP Czernichów i Czułówek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom Pikniku, a w szczególności Firmie StarComp Dariusz Starowicz za owocną współpracę.

 

ARTYKUŁ NA STRONIE POWIETRZE.MALOPOLSKA.PL

 

 

30092019

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...