BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Listopadowe spotkania ekodoradcy z dziećmi ze szkół podstawowych w Przegini Duchownej i Czernichowie

W listopadzie 2019 r. pracownik Urzędu Gminy Czernichów zajmujący się sprawami związanymi z ochroną powietrza atmosferycznego, czyli ekodoradca spotkał się z uczniami ze szkół podstawowych w Przegini Duchownej i Czernichowie. Pretekstem do wspólnej zabawy połączonej z nauką był obchodzony w listopadzie Dzień Czystego Powietrza.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I – III wraz z opiekunami. Wykorzystano grę podłogową „Czyste Powietrze Wspólna Sprawa – Akcja Segregacja”, a dzieci z Czernichowa miały możliwość zapoznać się z działaniem kamery termowizyjnej. Łącznie w zajęciach wzięło udział 130 uczniów.

Tematem przewodnim spotkania była ochrona powietrza atmosferycznego poprzez codzienne dobre nawyki i wyrabianie w dzieciach patriotyzmu lokalnego - moja mała ojczyzna – miejscowość w której mieszkam.

GALERIA

Ekodoradca podkreślał jak duże znaczenie dla jakości powietrza atmosferycznego, którym oddychają wszystkie organizmy żywe. mają dobre praktyki związane z oszczędnością energii, wody, prawidłową segregacją odpadów, minimalizacją używania opakowań foliowych. Wyjaśnił dlaczego segregujemy odpady i przybliżył znaczenie trudnych słów takich jak recykling, odpady biodegradowalne. Wyraźnie wskazał na całkowity zakaz spalania odpadów, podkreślił konieczność stosowania paliwa dobrej jakości. Finałem spotkania była zabawa w segregację odpadów, a każdy uczeń otrzymał książeczkę „Jak ocalić planetę Vestum” – bezpłatne wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Agnieszka Smaga - ekodoradca

 logoGminaLifeMalopolska

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...