BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 21 Października 2020    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajdy19102020gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Kajakarze pokonali Wisłę

Aż 59 osób wzięło udział w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Wisłą z Czernichowa do Krakowa, który odbył się w sobotę, 8 września. Spływ na stałe zapisał się w tradycji gminy. W tym roku odbył się po raz trzynasty. I bynajmniej dla nikogo nie był pechowy.

Trasa spływu liczy 30 kilometrów. Już przed godziną 11 w okolicy promu w Czernichowie zebrali się pierwsi kajakarze. O godzinie 12 Renata Wolarek Przewodnicząca Rady Gminy Czernichów oficjalnie otworzyła spływ kajakowy. W Jeziorzanach, z powodów technicznych, wycofała się jedna z uczestniczek. Pozostali uczestnicy dzielnie płynęli do mety w Krakowie. Kajakarze z KKW zadbali o opiekę nad uczestnikami spływu. Jako tzw. „żółta latarnia”, która sprawdza czy rzeka jest bezpieczna, płynęła na przodzie Anna Włosik, mistrzyni Polski w zjeździe kajakowym. W tym roku po raz pierwszy w spływie kajakowym wzięło udział 3 niepełnosprawnych: Paweł, Rafał i Agnieszka – podopieczni Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.
 - Nie trzymamy ich pod kloszem, staramy się rehabilitować społecznie i ruchowo. Współpracujemy z gminą Czernichów gdzie mamy filię Warsztatu Terapii Zajęciowej i jesteśmy wdzięczni za umożliwienie udziału w spływie - mówi Grzegorz Popadiak, kierownik warsztatu. Dzielnej trójce towarzyszyli opiekunowie.
Komandorem spływu był Paweł Racułt z Kolejowego Klubu Wodnego. Jako pierwsi na przystań KKW wpłynęli Stanisław i Jeremiasz Fronc, a tuż po nich Marian i Agnieszka Szczepaniak. Chwilę po nich na przystani pojawił się kajak Ewy Lipowczan i Jana Kozłowskiego.
Zakończenie spływu, jak zawsze, przebiegało w serdecznej atmosferze. Wójt Szymon Łytek powitał kajakarzy, wiele ciepłych słów skierował do nich również prezes Krzysztof Racułt. Uczestnicy spływu otrzymali pamiątkowe kubki zakupione przez Urząd Gminy Czernichów i olbrzymią satysfakcję za blisko 6-godzinny trud wiosłowania.

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...