BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 23 Października 2020    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajdy19102020gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o „500+”

 

500 plus

 

W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o „500+”


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie przypomina – w tym roku osoby które mają przyznane świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”, nie muszą ponownie składać wniosku. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

Do tej pory 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”.

W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy gdyż obecny okres świadczeniowy trwa aż do 31 maja 2021 r.

O złożeniu wniosku muszą pamiętać rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło. W każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

By uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia 2021 r.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Wiecej informacji na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie

____________________________________________________________________________________________________________________________

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

SKŁADASZ WNIOSKI DROGĄ ELEKTRONICZNĄ – ZWRÓCIĆ UWAGĘ!


Na co zwrócić szczególną uwagę, przy okazji składania wniosków o świadczenie Dobry Start, świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia w formie specjalnego zasiłku opiekuńczego - drogą elektroniczną:

1. Żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczeń nie pobiera za to opłat – wypełnianie i składanie wniosków jest – CAŁKOWICIE BEZPŁATNE.


2. Żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczeń nie żąda od swoich klientów podania lub potwierdzenia drogą mailową lub SMS-ową danych takich jak: imię i nazwisko, nr dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania czy przekazywania innych tego typu wrażliwych informacji.


3. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania maila lub SMS-a z prośbą o kliknięcie linka lub odesłanie SMS-a. Nie należy na nie reagować – może to być próba oszustwa, wyłudzenia lub zainfekowania komputera.


4. Przy wypełnianiu i wysyłaniu wniosku należy zwrócić szczególną uwagę czy odbywa się to przy pomocy bezpiecznego połączenia (w przeglądarce internetowej najczęściej świadczy o tym znak zamkniętej kłódki na pasku z adresem strony, z której korzystamy).


5. Przy wypełnianiu i wysyłaniu wniosków najlepiej bezpośrednio wchodzić na stronę banku, Portalu Informacyjno- Usługowego Emp@tia lub Portal PUE ZUS .


6. Jeśli w wyglądzie strony cokolwiek wzbudzi zaniepokojenie klienta, przed zalogowaniem do systemu transakcyjnego powienien się on upwnić, że wszedł na właściwą stronę lub skontaktować się konsultantem infolinii.


7. Aby uniknąć zainfekowania komputera niezbepiecznymi wirusami, należy korzystać z legalnego oprogramowania i regularnie je aktualizować. Trzeba też dbać o bezpieczeństwo własnego komputera poprzez stosowanie aktualizowanych na bieżąco programów antywirusowych oraz firewalla. Jeżeli jest to możliwe, podczas korzystania z bankowości internetowej należy używać własnego komputera.


8. Jeśli link z otrzymanej widomości zostanie już otwarty i podano jakiekolwiek dane na stronie internetrowej przypominający serwis transakcyjny należy niezwłocznie skontaktować się z konsultantem banku.

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...