BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Listopada 2020    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajdy19102020gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Wsparcia osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu i ich rodzin - opieka wytchnieniowa

 

mopieka wytchnieniowa

W związku z przyjęciem przez Radę Powiatu w Krakowie Uchwałą Nr VII/66/2019 z dnia 27 marca 2019 roku 3-letniego programu pn. ,,Wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Powiecie Krakowskim" zmienionego Uchwałą Nr XIX/211/2020 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 29 kwietnia 2020 roku oraz Uchwałą Nr 187 /2020 Zarządu Powiatu w Krakowie z dnia 8 lipca 2020 roku w sprawie powierzenia realizacji w roku 2020 zadania publicznego Powiatu Krakowskiego w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu i ich rodzin - opieka wytchnieniowa w powiecie krakowskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie informuje o możliwości skorzystania z opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Powiatu Krakowskiego.
Opieka wytchnieniowa w Powiecie Krakowskim realizowana będzie w okresie od 1 O lipca do 30 listopada 2020 roku.
W drodze otwartego konkursu ofert zadanie to realizowane jest przez „Stowarzyszenie z myślą o mieszkańcach regionu „Być szczęśliwym" z siedzibą w Wielkiej Wsi, 32-089 Wielka Wieś, ul. Winna 16, tel.: 883 883 780, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Filareckiej17/2 w Krakowie.


Wnioski o przyznanie wsparcia można składać od 10 lipca 2020 r., bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, al. Słowackiego 20, a także za pomocą operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 1481 ).


Opieka wytchnieniowa będzie realizowana poprzez zapewnienie niepełnosprawnemu dziecku/osobie niepełnosprawnej ze spektrum autyzmu do 24 roku życia opieki na zorganizowanym dziennym turnusie odciążeniowym.


Adresatami programu są rodzice/opiekunowie dzieci ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz rodzice/opiekunowie osób ze spektrum autyzmu ze znacznym stopniem niepełnosprawności do 24 roku życia.

Z pobytu na turnusie odciążeniowym, który może trwać 10 dni mogą skorzystać raz w roku dzieci/osoby niepełnosprawne ze spektrum autyzmu do 24 roku życia po uprzednim zakwalifikowaniu przez zespół specjalistów - organizatora opieki wytchnieniowej.

Turnusy organizowane będą w formie dziennej, odbywać się będą przez cały tydzień (pięć dni w tygodniu), 6 godzin dzienne, w godz. od 8.00 do 18.00.

Uczestnictwo niepełnosprawnego dziecka/osoby niepełnosprawnej ze spektrum autyzmu do 24 roku życia w turnusie dziennym jest bezpłatne.

Korzystanie z opieki wytchnieniowej nie jest zależne od kryterium dochodowego rodziny dziecka/osoby niepełnosprawnej.

Ramowy wzór wniosku (druk do wypełnienia) znajduje się na stronie internetowej PCPR w Krakowie: www.pcpr.powiat.krakow.pl , w zakładce „aktualności".

 

pcpr 1

pcpr 2

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...