BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Eko- zakręcony rajd i piknik bardzo naturalny

 eko 12092020

W sobotę 12.09.2020 r. odbył się "Eko- zakręcony rajd i piknik bardzo naturalny"
zorganizowany został dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie. Celem opiekunów było uświadomienie młodzieży walorów turystycznych i przyrodniczych okolicy w której mieszkają, zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe rodzimych terenów promowane przez Blisko Krakowa - Lokalna Grupa Działania, oraz propagowanie ekologicznych postaw ukierunkowanych na ochronę powietrza i środowiska naturalnego.

Wydarzenie współorganizowane oraz objęte patronatem Blisko Krakowa - Lokalna Grupa Działania

Trasa rajdu była wyznaczona tak, aby pokazać uczestnikom najpiękniejsze przyrodniczo miejsca gminy Czernichów, takie jak
- góra Chełm,
- Błonia Czernichowskie,
- rozlewisko Wisły,
- zbiornik w Łącznach,
- ścieżkę ornitologiczną w Kamieniu,
- rezerwat przyrody Kajasówka.


Zabawa zakończyła się w wiacie edukacyjnej Lasów Państwowych, posadowionej na terenie szkółki leśnej w leśnictwie
Brodła. Tam też odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem, zabawy i konkursy. W spotkaniu uczestniczyli ekodoradcy gminy Czernichów i leśniczy leśnictwa Brodła, który opowiedział o zwierzętach i roślinach występujących w okolicznych lasach, oraz o znaczeniu zrównoważonej gospodarki leśnej dla środowiska naturalnego. Natomiast ekodoradcy mówili o ochronie powietrza atmosferycznego poprzez codzienne dobre praktyki, a także o ekologicznych ideach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (corocznie 16 – 22 września), przygotowali również wszystkich uczestników do „Dnia bez Samochodu” który odbędzie się 20 września 2020 r.

Wydarzenie było rodzajem nagrody dla dzieci młodzieży za zaangażowanie w ćwiczenia strażacko-ratownicze, szkolenia podnoszące ich kwalifikacje, liczne wolontariaty i osiągnięcia w zawodach i konkursach.

foto. MDP Czernichów

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...