BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Listopada 2020    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajdy19102020gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Aktualności

Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej wraz z niezbędnymi elementami uzupełniającymi dla Gminy Czernichów w województwie małopolskim

27 listopada 2014 r. Gmina Czernichów podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przystąpiła do wykonania zadania pn. „Przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej wraz z niezbędnymi elementami uzupełniającymi dla Gminy Czernichów w województwie małopolskim”.
Projekt w 85% dofinansowany jest z Działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - plany gospodarki niskoemisyjnej (PGN) Priorytet IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Szacowana całkowita wartość projektu wynosi 68 000,00 zł, a wysokość dofinansowania: 57 800,00 zł.
Celem przedmiotowego projektu jest opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej –strategicznego dokumentu, który opisuje kierunki działań zmierzających do poprawy jakości powietrza przez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję zużycia energii finalnej w gminie. Opracowany PGN będzie zawierał cele strategiczne i szczegółowe oraz krótko, średnio i długoterminowe działania. Dokument swoim zakresem obejmie również stan obecny, identyfikację obszarów problemowych oraz aspekty finansowe i organizacyjne.
Posiadanie przez Gminę planu gospodarki niskoemisyjnej ułatwi pozyskanie przez gminę i jej mieszkańców środków finansowych na następujące działania:
- wykorzystanie odnawialnych źródeł energii,
- wymiana źródeł ciepła na ekologiczne,
- termomodernizacja budynków.
W ramach projektu zostanie stworzona baza danych zawierająca informacje, które pozwolą na ocenę gospodarki energią oraz inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych w gminie. Dane do bazy zostaną zebrane m.in. na podstawie ankiet skierowanych do mieszkańców oraz podmiotów usługowych gminy.

 logo infrastruktura

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...