BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 20 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Aktualności

Dziennik Polski z 24.06.2015 - Sześć gmin, jedna grupa

Samorząd. Lokalna Grupa Działania „Blisko Krakowa” liczy 96 tys. mieszkańców. Dołączyły do niej Liszki i Zabierzów należące do niedawna do LGD „Korona Północnego Krakowa”. „Blisko Krakowa” założyły gminy: Czernichów, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne. – Podoba nam się formuła przyjęta w tej Grupie, to że jest ona dobrze zorganizowana, że po gospodarsku rozdyspono­-­ wuje pieniądze – mówi Elżbieta Burtan, wójt Zabierzowa. Natomiast Paweł Miś, wójt Liszek uzasadnia przeniesienie członkostwa do „Blisko Krakowa” sąsiedztwem z gminami z tej LGD, czyli z Czerni­chowem oraz przez Wisłę z gminą Skawina. Obaj włodarze gmin mówią też o dobrych doświadczeniach z tymi samorządami podczas współpracy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że „Blisko Krakowa” ma opinię jednej z najlepiej wykorzystujących pieniądze LGD. W ciągu czterech lat dysponowało ono ponad 5,8 mln zł. – Zostały wykorzystane w dobrym celu, na przykład na budowę placów zabaw, remonty i wyposażenie świetlic wiejskich, budowę boisk i chodników – wylicza Tomasz Ożóg, przewodniczący Rady LGD i wiceburmistrz Skawiny. Dzięki dofinansowaniu z LGD w tej gminie powstało m.in. boisko w Krzęcinie, place zabaw m.in. w: Radziszowie, Wielkich Drogach, w Rusocicach w gm. Czernichów, w Mogilanach wyremontowano remizę, a we Wrząsowicach w gm. Świątniki Górne, zakupiono bramki na boisko. – Od początku przyjęliśmy zasadę, że wszystkie gminy bez względu na wielkość są jednakowymi partnerami w każdej sprawie, także podczas dzielenia pieniędzy – zaznacza Witold Słomka, wiceprzewodniczący Rady LGD i burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne. Drugi wiceszef Rady – Szymon Łytek i wójt Czernichowa podkreśla, że takie same warunki po powiększeniu LGD, zostaną utrzymane. – Teraz nasza grupa liczy ponad 96 tysięcy mieszkańców i myślę, że w 2020 roku też będziemy mówić o sukcesie „Blisko Krakowa” – powiedział Daniel Wrzoszczyk, prezes Zarządu LGD. Teraz składa sie on nie z pięciu, ale siedmiu osób. Na walnym zebraniu, po przyjęciu obu gmin, o ich przedstawicieli poszerzono składy: Zarządu z pięciu do siedmiu osób, Komisji Rewizyjnej z trzech do pięciu oraz Radę LGD z 11 do 17 osób. Z gminy Liszki do Zarządu wszedł Łukasz Krupa, a z gm. Zabierzów Małgorzata Tom­czyk. Do Komisji Rewizyjnej z gm. Liszki wybrano Zofię Pylę, a z gm. Zabierzów Annę Domagałę. W Radzie LGD nowymi członkami zostali: wójtowie obu gmin oraz z gm. Liszki – Edyta Koczwara i Janusz Trojan, z gm. Zabierzów – Stanisław Myjak i Wojciech Wojtaszek. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...