BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 23 Września 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Aktualności

Dziennik Polski z 05.09.2015 - Nasz Radziszów i nasza parafia. To wspólnota, która jest dobrym przykładem, że zgoda buduje

Plebiscyt. Jeszcze tylko przez kilka dni, do 10 września, można głosować na najlepszych księży, siostry zakonne i najlepszą parafię Małopolski. Dotychczasowy przebieg głosowania wskazuje, że walka o zwycięstwo będzie zacięta we wszystkich kategoriach. A na pewno wśród parafii kandydujących do tytułu najlepszej w Małopolsce. Aktualnie prowadzi parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju (nr 3 na liście). Zajmująca przez dłuższy czas drugą pozycję parafia MB Opatrzności w Czułowie (nr 4) jest obecnie trzecia. Na 2. miejsce wysunęła się parafia św. Wawrzyńca w Radziszowie (nr 15). Coraz więcej głosów ma też proboszcz tej wspólnoty - ks. Stanisław Kamionka (numer 15 na liście kandydatów). Pierwsza wzmianka o parafii i kościele w Radziszowie pochodzi z 1325 r. Obecna świątynia wzniesiona została w XV w. To charakterystyczna dla tamtych wieków jednonawowa budowla z niską wieżą od zachodu. W kwietniu 1844 r. kościół został podpalony przez parobka ze wsi Pozowice. Zniszczone zostało wówczas wnętrze. Konsekracja świątyni po pożarze miała miejsce 1 lipca 1857 r. Dzisiaj kościół w Radziszowie to nie tylko perełka architektoniczna, ale również świadectwo wiary i wielkiego zaangażowania kolejnych proboszczów, hojności parafian, osób i instytucji, które wspierały prace remontowe i konserwatorskie. Radziszowska społeczność jest przykładem, że zgoda buduje. Zgoda i przywiązanie do tradycji. W Radziszowie udaje się zrealizować wiele lokalnych inicjatyw właśnie dzięki dobremu współdziałaniu władzy świeckiej i kościelnej, które wspierają się nawzajem. Dowody na to można znaleźć na stronie internetowej "Nasz Radziszów". "Nasz Radziszów i nasza parafia" - mówią mieszkańcy tamtych okolic. To przede wszystkim zasługa proboszcza - ks. Stanisława Kamionki, który zarządza tą parafią od 26 lat. W maju tego roku mieszkańcy Radziszowa tłumnie zjawili się na mszy św., dziękując Bogu za 30 lat jego kapłaństwa. W plebiscycie można głosować do 10 bm. Do tego dnia kupony do głosowania należy dostarczyć do "Dziennika Polskiego" (al. Pokoju 3, 31-548 Kraków). Głosowanie odbywa się również przez SMS (trzeba kupić e-wydanie naszej gazety) do 11 września 2015 r. do godziny 15.59.59. Głosując na najlepszego proboszcza Małopolski 2015, w treści SMS-a należy wpisać NPR. oraz numer kandydata na liście. W głosowaniu na wikariusza trzeba wpisać NW. oraz numer kandydata. Oddając głos na siostrę zakonną, wpisujemy NPS. oraz numer kandydatki. W głosowaniu na parafię wpisujemy NPA. i numer parafii z listy wspólnot parafialnych kandydujących do tego tytułu. Szczegóły na stronach dziennikpolski24.pl oraz krakow.naszemiasto.pl.

Czytaj więcej...

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...