BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Dziennik Polski z 23.01.2016 - Powiat krakowski: Jechać, płynąć, parkować

Wyzwania 2016. Jak wójtowie z podkrakowskich gmin chcą poprawić byt mieszkańców i sprawić, żeby żyło im się wygodniej? Dziś dzielą się pomysłami. Jedni planują budowę basenów, inni myślą o budowie studni. Jeszcze innym marzą się wielkie stadiony lub przyszkolne boiska. Samorządy przygotowują się do zdobycia pieniędzy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ale mają ambicje związane z budową szkół, dróg, ścieżek rowerowych, boisk i kanalizacji. Zaczynają od edukacji Największe przedsięwzięcie oświatowe za 35 mln zł planowane jest w gminie Zielonki. W trzy lata będą rozbudowane szkoły w Bibicach i Zielonkach oraz wybudowana nowa w Korzkwi. Do rozbudowy podstawówki przystępuje tez gmina Zabierzów, tak samo jak w Wielmoży gmina Sułoszowa. Dokończenie budowy szkoły w Karniowie planuje Kocmyrzów-Luborzyca. W szkołę w Morawicy zainwestują Liszki. Nowoczesna placówka będzie w Czernichowie, bo gmina przygotowuje projekt. Pływać, nie odpłynąć Baza sportowa to również wyzwanie. Nowe boiska będą w Sułoszowej i Igołomi przy centrum edukacyjnym. Gmina Liszki rozpoczęła współpracę z Cracovią i czeka na sportową inwestycję partnera z Krakowa - bazę szkoleniową dla klubu z możliwością wykorzystania przez miejscową młodzież. W Zielonkach wójt poszedł dalej i inwestując w bazę sportową chce wybudować trzy baseny. - To mają być szkolne obiekty, które uatrakcyjnią lekcje wf - mówi wójt Bogusław Król. Pomysł na budowę basenu w ramach programu Delfinek jest też w gminie Jerzmanowice-Przeginia. Komu w drogę… Gminy zabiegają o modernizacje swoich traktów oraz powiatowych, wojewódzkich, krajowych. Mogilany walczą o bezpieczne przejścia przez zakopiankę. Wyzwaniem dla wójta Piotra Piotrowskiego jest przekonanie zarządców do budowy tuneli. Dla Zielonek ważne są: północna obwodnica Krakowa i zachodnia obwodnica Zielonek. Remont dróg gminnych i powiatowych to plany władz Igołomi-Wawrzeńczyc i Iwanowic. Duże inwestycje drogowe z powiatem planuje Zabierzów, Sułoszowa, Kocmyrzów-Luborzyca. Rowerowe wały Jest plan, by ścieżkami rowerowymi połączyć - Kraków - Liszki - Czernichów. - Szlak ma biegnąć wałem wiślanym. Chcemy je realizować w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - mówi Szymon Łytek, wójt Czernichowa. Jego gminę może to kosztować 1 mln zł. Podobnie w gminie Liszki, wzdłuż której ścieżki poprowadzą. Będą atrakcją dla mieszkańców i turystów. Urzędnicza zmiana Logistyczne wyzwanie jest przed urzędnikami Wielkiej Wsi. - W kwietniu planujemy przeprowadzkę do nowej siedziby gminy z meblami i sprzętem. Inwestycja zostanie zakończona do połowy lutego. Całość kosztowała 17,5 mln zł. W tym roku do zapłaty zostało 2 mln zł - mówi wójt Tadeusz Wójtowicz. Do zagospodarowania zostanie obecny budynek, władze chcą go sprzedać. Spróbują wypuścić ścieki Budowa kanalizacji dla gminy Igołomia-Wawrzeńczyce to nowość. Od kilku lat inwestuje w wodociągi, a teraz przygotuje dokumenty na I etap kanalizacji. Inwestycje takie dla czterech wsi planuje też gmina Czernichów, ma ambicje zdobycia unijnych pieniędzy. Z kolejnym projektem kanalizacyjnym dla Czułowa rusza gmina Liszki. Tymczasem Wielka Wieś zachęca mieszkańców Czajowic i Bębła, by podpięli domy do gotowej sieci. Kanalizację planują też w Jerzmanowicach-Przegini, Sułoszowej i Michałowicach. Po wodę do źródła Ujęcia wody, budowa studni, modernizacja wodociągów spędzające sen z oczu wielu samorządowcom. - Po ubiegłorocznej suszy i znikomych opadach śniegu tej zimy problem się pogłębi. Dla nas jedynym rozwiązaniem jest budowa zbiorników na wodę - mówi Antoni Rumian, wójt Michałowic. Chce budować zbiornik z hydroforniami w Michałowicach. Będzie tam gromadzona woda i podawana do sieci w czasie największego zapotrzebowania. Ma też powstać sieć wodociągowa dla Michałowic, Kozierowa i Górnej Wsi. Znajdą ciepły kąt Gmina Wielka Wieś przygotuje mieszkania socjalne. - Wykorzystamy do tego budynek remizy OSP Bębło. A dla strażaków , klubu sportowego, oraz młodzieży i dorosłych mieszkańców budujemy nowy obiekt wielofunkcyjny - mówi wójt Tadeusz Wójtowicz. O Mieszkaniach socjalnych myślą w Kocmyrzowie-Luborzycy. - W Zastowie ku- piliśmy budynek, w którym będzie 16 mieszkań. Na jego modernizację mamy 740 tys. zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego - informuje wójt Marek Jamborski. Całe zadanie ma kosztować ok. 1,8 mln zł. Światowa młodzież Przygotowania atrakcji, komunikacji i zaplecza na Światowe Dni Młodzieży nie ominie podkrakowskich gmin. W Rząsce w gminie Zabierzów będzie baza na terenach uniwersyteckich, ale inwestycje w infrastrukturę czekają samorząd. W gminie Liszki pobyt młodych wydłuży się. - Tydzień przed ŚDM mamy w Piekarach w Radosnej Nowinie dodatkowo Wincentyńskie Dni Młodzieży. Spodziewamy się, że przyjedzie na nie około tysiąc osób. Potem na spotkaniu z papieżem Franciszkiem będzie w gminie gościło jeszcze trzy tysiące młodych - wylicza wójt Paweł Miś. Wygodna przystań Park&ride i zsynchronizowanie komunikacji autobusowej z kolejową to zadanie, przy którym samorządy liczą na pieniądze ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na pierwszy rzut pójdzie parking przy stacji kolejowej w Zabierzowie. - Planujemy go na 100 miejsc. Koszt zadania szacujemy na 2 mln zł z 85-procentową dotacją unijną. Przetarg rozstrzygniemy do połowy roku - zapowiada Elżbieta Burtan, wójt Zabierzowa. Parkingi planowane są też w Liszkach, Kaszowie i Kryspinowie. Lisieckie władze planują do tych miejsc zorganizować komunikację autobusowej i poprowadzić ja też do lotniska w Balicach, by mieszkańcy mogli stamtąd dojeżdżać szybką koleją. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...