BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Dziennik Polski z 04.05.2016 r. - Czernichów. Strażacy poświęcili nowy samochód

Wielkie święto strażackie było w Czernichowie. Poświęcenie nowego auta bojowego - średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego iveco eurocargo z napędem na cztery koła. To chluba strażaków i radość dla mieszkańców całej miejscowości. Dlatego przyszli w długi weekend, żeby świętować razem z druhami. Przybyli dorośli mieszkańcy Czernichowa, ale także najmłodsi. Zaczęło się od mszy św. w kościele parafialnym. Potem defilada strażaków z jednostek OSP gminy Czernichów i zaprzyjaźnionej drużyny OSP Piekiełko oraz strażacy seniorzy, zaproszeni goście i mieszkańcy przemaszerowali na plac przed urzędem gminy. Tu było poświęcenie auta przez ks. dziekana Wiesława Grzechynię, a potem odznaczenie zasłużonych. Strażaków zaszczycili swoją obecnością druh Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz druh Leszek Zięba wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP i bryg. Stanisław Nowak, komendant wojewódzki PSP w Krakowie. Oni wręczali najwyższe odznaczenia. Na początku odznaczona została cała jednostka, bo Złoty Znak Związku został przypięty na sztandar OSP Czernichów. Kolejnym ważnym odznaczeniem przyznanym przez Zarząd Główny Związku OSP RP był Złoty Znak Związku dla Władysława Siudka, komendanta Zarządu Gminnego OSP w Czernichowie. W dalszej kolejności były dekoracje medalami za zasługi dla pożarnictwa. Decyzją Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Małopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej nadano: - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrał Szymon Łytek, wójt gminy Czernichów. - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrali druhowie - Stanisław Wrona, Michał Martyna, Marcina Zabagło, Krzysztof Urbańczyk, Grzegorz Kuć. - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa odebrali druhowie - Grzegorz Kowalski, Elżbieta Machaczka, Łukasz Faron, Jarosław Czekaj, Michał Szwajda, Maciej Bielecki, Marian Szczepaniak, Grzegorz Komendera. Decyzją Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP przyznano odznaki Wzorowy Strażak. Otrzymali je druhowie: Piotr Boroń, Rafał Grzywa, Piotr Wrona, Marcin Gawor, Konrad Hnatyk, Damian Kowalik, Grzegorz Płaneta, Piotr Grzywa, Kamil Zając, Tomasz Płatek, Kamil Zabagło, Piotr Kuc, Gostyński Michał. Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czernichowie nadał odznaki za wysługę lat. Za 55 lat otrzymał druh Stanisław Bylica. za 50 lat otrzymali druhowie: Tadeusz Galos i Józef Wołek. Za 45 lat otrzymał druh Mieczysław Kamiński. Za 35 lat otrzymał druh Władysław Orlik. Za 30 lat otrzymali druhowie: Krzysztof Sury, Tomasz Gawor. Za 25 lat otrzymali druhowie: Marcin Zabagło, Krzysztof Urbańczyk. Za 20 lat otrzymali druhowie: Michał Martyna, Grzegorz Kuć. Za 15 lat otrzymali druhowie: ks. Wiesław Grzechynia, Stanisław Wrona, Marcin Komendera, Michał Szwajda. Za 10 lat otrzymali druhowie: Elżbieta Machaczka, Łukasz Faron, Rafał Grzywa, Jarosław Czekaj, Grzegorz Komendera, Maciej Bielecki. Decyzja Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czernichowie Brązową odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odebrali: Aleksandra Celer, Maciej Figuła, Joanna Podzoba, Magdalena Robakiewicz, Patrycja Robakiewicz, Agnieszka Szczepaniak, Patrycja Urbańczyk, Klaudia Węgrzyn, Klaudia Wyzgał. Najmłodszymi strażakami – tzw. „ognikami”, którzy otrzymali Brązowe odznaki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza byli 4-letni Rafałek Kowalski i Krzyś Urbańczyk. Dwaj najmłodsi druhowie otrzymali największe brawa. Odznaczenia wręczyli im prezes Waldemar Pawlak i komendant wojewódzki PSP bryg. Stanisław Nowak. Po przekazaniu odznak i gratulacji fotografowali się z tymi adeptami czernichowskiej straży. – To nasza przyszłość – ogłosił druh Krzysztof Sury, prowadzący uroczystość. Spotkanie było również okazją do podziękowań, które strażacy z OSP Czernichów przekazali swoim gościom i wszystkim, którzy wspierają jednostkę – a przede wszystkim zdobycie nowego samochodu. Miniatury samochodów strażackich otrzymali: - Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak. - Małopolski komendant wojewódzki PSP brygadier Stanisław Nowak, któremu gratulowano także awansu na zajmowane obecnie stanowisko. - Wójtowi gminy Czernichów Szymonowi Łytkowi. - Ks. dziekanowi Wiesławowi Grzechyni, honorowemu prezesowi OSP Czernichów. - Szefowi gabinetu politycznego ministra infrastruktury i budownictwa Łukaszowi. - Komendantowi gminnemu OSP RP gminy Czernichów druhowi Władysławowi Siudkowi. - Dyrektorowi Krakowskiego Banku Spółdzielczego Oddział w Czernichowie Zofii Kamińskiej. Całą uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta z OSP w Rybnej pod batutą druha Edwarda Malika.

Czytaj więcej...

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...