BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2021    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.maj.slajd-pod-niveagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.maj.strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.kwiecien.s-1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Aktualności

Dziennik Polski z 28.11.2016 - Tańczyli dla nauczyciela

Uczniowie i nauczyciele z gminy Czernichów w sobotę zorganizowali pokaz taneczny i kiermasz, aby wesprzeć swojego chorego instruktora Sławomir Turski od siedmiu lat uczy tańca dzieci ze szkół w gminie Czernichów. Znany jest z występu w dziesiątej edycji „Tańca z gwiazdami” (w 2009 roku w parze z Otylią Jędrzejczak). W zeszłym roku podczas wakacji skoczył do wody i złamał kręgosłup. Początkowo jego stan był bardzo ciężki, a tancerz został całkowicie sparaliżowany. Jednak dzięki żmudnej rehabilitacji jego stan poprawił się na tyle, że na sobotnią uroczystość wszedł na własnych nogach, opierając się o chodzik. Pojawił się witany gromkimi brawami w siedzibie OSP w Przegini Narodowej. Imprezę, której celem było wsparcie leczenia i rehabilitacji lubianego instruktora i nauczyciela, zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet w Przegini Narodowej, OSP oraz szkoły w Przegini i Czernichowie. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas, od pierwszej klasy podstawówki do trzeciej gimnazjum. Na początku wystąpił z koncertem uczniowski chór, potem kilka zespołów cheerleaders, uczennice tańczące balet, taniec współczesny oraz hip-hop, a także pary prezentujące tańce towarzyskie- od krakowiaka po sambę. Nie zabrakło również uczniowskich kabaretów i przedstawień. Oprócz widowisk artystycznych w tym samym czasie można było spróbować ciast i słodyczy w zorganizowanej kawiarence. Słodkości zostały przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli, a dochód z dobrowolnej darowizny będzie przekazany na leczenie Sławomira Turskiego. Podobnie rzecz się będzie miała z pieniędzmi uzyskanymi z kiermaszu. Każdy mógł się zaopatrzyć w różne upominki i eksponaty - od ozdób (również świątecznych) po zabawki i przybory. - Jestem bardzo wzruszony. Gdy leżałem w szpitalu, z racji stanu zdrowia, nie zawsze do końca orientowałem się, co i kto robi dla mnie. Dzisiaj mam okazję publicznie podziękować mieszkańcom, nauczycielom i uczniom - powiedział Stanisław Turski. Grupy, które szkolił tancerz, przejęły jego siostry, również specjalistki. - Pan Sławek ma fantastyczny kontakt z dziećmi, uwielbiają go - mówi jedna z matek. - W piątek przyjechał i ćwiczył jeszcze z młodymi tancerzami, którzy w sobotę również mieli tutaj pokaz. Oglądając przedstawienia w Przegini ma się wrażenie, że cała gmina jest roztańczona. Stanisława Piętak, wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie oraz skarbnik Stowarzyszenia tłumaczy, że wielu nauczycieli „dorzucało” swoje części do programu uroczystości, pytając, czy aby na pewno będą mogli zaprezentować występ swoich uczniów. Halina Wrona, prezes Stowarzyszenia, dodaje: Odzew był bardzo duży. - Z szacunkiem podchodzę do tego, o osiągnąłem w leczeniu - mówi Sławomir Turski.- Doceniam to, bo mogło być znacznie gorzej. A to również dzięki takim zbiórkom.

Czytaj więcej...

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...