BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 13 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Szkoły remontują, gminy płacą - Dziennik Polski z dnia 26.07.2012

logo dziennik polski

WAKACYJNE REMONTY. Większość szkół w powiecie krakowskim zmodernizowano w poprzednich latach. Teraz pozostały pojedyncze obiekty.

Gminy finansują zadania inwestycyjne, natomiast szkoły ze swoich budżetów pokrywają koszty konserwacji i drobnych napraw oraz malowania pomieszczeń.

Powiat krakowski prowadzący siedem placówek oświatowych we wszystkich obiektach wykonał remonty. - Najważniejsze były termomodernizacje, połączone z wymianą okien oraz centralnego ogrzewania z węglowego na gazowe - mówi wicestarosta Urszula Stochel.

W te wakacje powiat wyremontuje internat przy Zespole Szkół w Czernichowie, gdzie przybędzie też miejsc, na które jest coraz większe zainteresowanie. Drugą inwestycją będzie modernizacja warsztatów przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Na oba przedsięwzięcia powiat wyda około 1 mln zł.

Za taką samą kwotę wykonane będą remonty w gminie Świątniki Górne. - Nieprzewidziane roboty muszą zostać wykonane w Szkole Podstawowej w Olszowicach, gdzie w czerwcu został uszkodzony bojler, z którego woda zalała szkołę. Musimy wymienić podłogi, instalację elektryczną oraz osuszyć ściany. Koszt tych prac znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu - mówi Wanda Kułaj, pełnomocnik burmistrza. Dzisiaj komisja otworzy koperty z ofertami.

Zmieni się też stary budynek Zespołu Szkół w Świątnikach. - Wyremontowane będą m.in. dach, system odwodnieniowy, elewacja oraz zabytkowe piwnice - informuje Wanda Kułaj. Na te roboty, kosztujące 750 tys. zł gmina pozyskała z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich połowę tej kwoty.

Gmina w wakacje zaadaptuje też wolne pomieszczenia w nowym budynku ZS. Przeznaczy je na otwieraną od września Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Gmina ma już zezwolenie ministra kultury, a na sesji 31 lipca radni podejmą uchwałę o jej założeniu (wcześniej podjęli uchwałę intencyjną).
Znikną piece węglowe

W gminie Iwanowice najważniejszy remont przeprowadzony zostanie w szkole w Poskwitowie, gdzie znikną piece kaflowe opalane węglem. Zastąpią je kaloryfery ogrzewane gazem.

W wakacje poprawią się też warunki w Przedszkolu "Słoneczne" w Iwanowicach. Gmina rozpoczęła budowę nowej placówki, ale nie wiadomo kiedy ją zakończy, bo koszt oszacowano na prawie 4 mln zł. - Na prace w wakacje przeznaczyliśmy około 35 tys. zł - powiedział nam wójt Zbigniew Grzyb.

Także gmina Krzeszowice ma wykonane termomodernizacje we wszystkich szkołach, poza Zespołem Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej. - Teraz zostanie tam wykonana w ramach trwającej do końca wakacji rozbudowy obiektu - przyznaje Jan Bereza, sekretarz w krzeszowickim Urzędzie Miejskim. Powstaną dwie dodatkowe sale lekcyjne i pomieszczenie gospodarcze. Gmina wyda na to 260 tys. zł.

Również rozbudowany będzie budynek SP4 w Skawinie (koszt ponad 540 tys. zł). - Szkoła zyska pomieszczenia na pracownię komputerową, bibliotekę oraz dwie sale dla sześciolatków - informuje Dorota Książek, kierująca Wydziałem Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy. Prace w SP4 przewidziano do lutego 2013 roku. Natomiast w wakacje powstanie boisko i plac zabaw przy SP w Jaśkowicach.
Ponadto gmina przeznaczyła 650 tys. na różnego rodzaju prace. Np. w Przedszkolu nr 6 powstaną dwie sale na dodatkowy oddział dla dzieci. Budynki szkoły i przedszkola w Radziszowie zostaną podłączone do kanalizacji.

W tym roku gmina Skała nie przewiduje większych remontów w placówkach oświatowych. - Dyrektorzy mają łącznie do dyspozycji około 30 tys. zł i oni decydują jakie prace są najpilniejsze do wykonania - powiedział nam burmistrz Tadeusz Durłak.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej w Dzienniku Polskim

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...